Меркель збирає у Берліні лідерів Євросоюзу

Глави держав та урядів країн-членів ЄС хочуть виробити спільну позиції щодо подолання наслідків фінансової кризи.

Перед майбутнім саммітом G20 ("Великої двадцяти"), який відбудеться в квітні у Лондоні, глави держав та урядів низки країн ЄС хочуть узгодити свої позиції. В неділю, 22 лютого, вони збираються у Берліні.

Головною темою консультацій стане вироблення спільної європейської позиції щодо необхідних змін міжнародної фінансової системи і протидії кризі.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель напередодні зустрічі наголосила на необхідності жорсткіших правил для міжнародних фінансових ринків. "Ми хочемо досягти того, щоб у майбутньому не було білих плям у діяльності фінансових ринків світу", - сказала Меркель. За її словами, потрібно діяти спільно, щоб унеможливити повторення подібної глобальної фінансової кризи.

На необхідності вироблення єдиної європейської позиції наголошує і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу. "Мине певний час, поки ми подолаємо кризу, але ми її подолаємо. Ми засвоїли уроки минулого. В нас є відповідні інституції, інструменти і правильна політика. Але лише за умови, що ми на європейському рівні діятимемо спільно, а не один проти одного", - наголосив він.

Прем’єр-міністр Великобританії Гордон Браун закликав фінансові кола повернутися до обережних, обачних методів роботи. На його думку, комерційним банкам варто зосередитися на наданні послуг за ощадними рахунками і позик для рядових низькооплачуваних службовців, і не займатися ризикованим інвестуванням на міжнародному рівні.

Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що чекає від сьогоднішньої зустрічі конкретних результатів, і не потерпить "крихкий компроміс або швидке рішення" у виробленні позиції ЄС з питання кризи.

Читайте також:

Шість країн ЄС перевищили граничний рівень дефіциту бюджету

Чехія погодилася на Лісабонську угоду

Сорос закликав Європу об'єднатись проти Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: