Меркель звинуватили у ненависті до Туреччини

Турецький прем'єр Реджеп Ердоган звинуватив канцлера Німеччини Ангелу Меркель у ненависті до Туреччини та ставленні до країни, як до "хлопчика для биття".

Турецький прем'єр-міністр Реджеп Тайіп Ердоган піддав різкій критиці канцлера Німеччини Ангелу Меркель перед її візитом до Туреччини.

Приводом став категорична відмова влади ФРН відкрити в Німеччині школи з навчанням на турецькому. Ердоган зазначив із цього приводу: "Я не розумію, звідки така ненависть до Туреччини? Я не чекав такого від канцлера Меркель. Хіба Туреччина - хлопчик для биття?"

Як відзначає більшість турецьких ЗМІ, скандал навколо турецьких шкіл, очевидно, негативно позначиться на ході німецько-турецьких переговорів, які відбудуться в рамках візиту Меркель.

Ангела Меркель зустрінеться з прем'єром Ердоганом і президентом Абдуллою Гюлем. Планується обговорити такі питання, як можливий вступ Туреччини в ЄС, становище в близькосхідному регіоні з урахуванням подій, що відбуваються в Ірані та Ізраїлі, а також питання про визнання геноциду вірмен і примирення між вірменами і турками.

Повідомляється, що до складу німецької делегації також входить уповноважена у справах інтеграції Марія Бемер, яка, як і Меркель, також відхилила пропозицію турецької влади про створення у ФРН турецьких шкіл. Бемер, зокрема, заявила, що подібний крок ускладнить процес інтеграції вихідців з Туреччини в німецьке суспільство.

"Той, хто живе тут в Німеччині тривалий час, має дійсно дуже добре володіти німецькою, щоб бути успішним", - заявила Бемер.

За її словами, існування німецьких шкіл у Туреччині ще не є обґрунтуванням для появи у ФРН шкіл з навчанням турецькою: у Берліні та інших містах вже існує безліч шкіл, де вивчають турецьку мову.

Нагадаємо, що крім установи в Німеччині турецьких шкіл, Реджеп Тайіп Ердоган також наполягав на введенні подвійного німецько-турецького громадянства. Проте ця пропозиція також не знайшла розуміння німецького уряду. В даний час при одержанні німецького паспорта влади ФРН вимагають відмовитися від турецького громадянства.

Читайте також:

Створення турецьких шкіл в Німеччині влада назвала "тупіком для учнів"

Туреччина поверне до Швеції відкликаного посла

Франція та Німеччина досягли згоди про план допомоги Греції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: