Меркель звинуватили у ненависті до Туреччини

Турецький прем'єр Реджеп Ердоган звинуватив канцлера Німеччини Ангелу Меркель у ненависті до Туреччини та ставленні до країни, як до "хлопчика для биття".

Турецький прем'єр-міністр Реджеп Тайіп Ердоган піддав різкій критиці канцлера Німеччини Ангелу Меркель перед її візитом до Туреччини.

Приводом став категорична відмова влади ФРН відкрити в Німеччині школи з навчанням на турецькому. Ердоган зазначив із цього приводу: "Я не розумію, звідки така ненависть до Туреччини? Я не чекав такого від канцлера Меркель. Хіба Туреччина - хлопчик для биття?"

Як відзначає більшість турецьких ЗМІ, скандал навколо турецьких шкіл, очевидно, негативно позначиться на ході німецько-турецьких переговорів, які відбудуться в рамках візиту Меркель.

Ангела Меркель зустрінеться з прем'єром Ердоганом і президентом Абдуллою Гюлем. Планується обговорити такі питання, як можливий вступ Туреччини в ЄС, становище в близькосхідному регіоні з урахуванням подій, що відбуваються в Ірані та Ізраїлі, а також питання про визнання геноциду вірмен і примирення між вірменами і турками.

Повідомляється, що до складу німецької делегації також входить уповноважена у справах інтеграції Марія Бемер, яка, як і Меркель, також відхилила пропозицію турецької влади про створення у ФРН турецьких шкіл. Бемер, зокрема, заявила, що подібний крок ускладнить процес інтеграції вихідців з Туреччини в німецьке суспільство.

"Той, хто живе тут в Німеччині тривалий час, має дійсно дуже добре володіти німецькою, щоб бути успішним", - заявила Бемер.

За її словами, існування німецьких шкіл у Туреччині ще не є обґрунтуванням для появи у ФРН шкіл з навчанням турецькою: у Берліні та інших містах вже існує безліч шкіл, де вивчають турецьку мову.

Нагадаємо, що крім установи в Німеччині турецьких шкіл, Реджеп Тайіп Ердоган також наполягав на введенні подвійного німецько-турецького громадянства. Проте ця пропозиція також не знайшла розуміння німецького уряду. В даний час при одержанні німецького паспорта влади ФРН вимагають відмовитися від турецького громадянства.

Читайте також:

Створення турецьких шкіл в Німеччині влада назвала "тупіком для учнів"

Туреччина поверне до Швеції відкликаного посла

Франція та Німеччина досягли згоди про план допомоги Греції

ВідеоМеркель прибула з візитом до Туреччини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: