Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мертве море швидко висихає

Водоймище вмирає через велике використання води для сільського господарства.

Ученим з Німеччини вдалося встановити, що рівень води в Мертвому морі (яке, насправді, є озером) знижується в останні три десятиліття із загрозливою швидкістю.

Продовження даного процесу може мати для унікального водоймища катастрофічні наслідки. Робота дослідників опублікована в журналі Naturwissenschaften.

В рамках дослідження учені зібрали дані про ерозійні тераси на берегах Мертвого моря. Інформація про точне розташування терас була отримана за допомогою системи глобального позиціювання GPS. Використовуючи ці дані, учені побудували комп'ютерну модель, яка зв'язувала зміну площі поверхні моря з об'ємом.

В результаті дослідники встановили, що за останні 30 років унікальне озеро втратило близько 14 кубічних кілометрів води. Дослідники вважають, що основною причиною втрати є не глобальне потепління, а інтенсивне вживання води в даному регіоні Близького Сходу. Зокрема, учені відзначають зростання водозабору для сільськогосподарських потреб в річці Йордан, що забезпечує озеро, а також розвиток видобутку мінералів з води Мертвого моря.

Дослідники вважають, що можливим шляхом порятунку озера могло б стати створення спеціального каналу, який з'єднав би водоймище з Середземним або Червоним морем. Це дозволило б здійснювати штучне підживлення вмираючого моря.

Читайте також:

"Туалетні смаки" американців згубно впливають на екологію

У Луганську з каналізаційного бруду отримують корисну сировину

Тернопіль тоне у смітті. Сміттєзвалище - закрите

Чорнобиль стане екологічно безпечним за 55 років
 

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції