Мешканці Урумчі через заворушення втікають з міста

Пасажиропотік головного автовокзалу Урумчі виріс у два рази - кожен день на автобусах місто залишають понад 10 тисяч чоловік.

Жителі адміністративного центру китайського регіону Синьцзян - Урумчі, де в останні дні відбулися масові заворушення, що спричинили смерть більше 150 чоловік, почали залишати місто. За даними агентства, пасажиропотік головного автовокзалу Урумчі виріс у два рази - кожен день на автобусах місто залишають понад 10 тисяч чоловік.

В даний час в транспортні каси стоять довгі черги, квитків не вистачає. Ситуацією користуються перекупники, у яких ціни на залізничні квитки доходять до 500 юанів (близько 73 доларів) замість номінальної вартості в 100 юанів (близько 14 доларів).

Влада Урумчі віддала наказ про тимчасове закриття всіх мечетей. За їх твердженням, це зроблено з метою безпеки самих мусульман. У той же час Associated Press повідомляє, що частина міських мечетей продовжують залишатися відкритими для віруючих.

Масові заворушення в Урумчі відбулися 5 липня, коли уйгури, що становлять етнічну більшість автономного району, вийшли на міські вулиці з вимогою справедливого суду по справі про загибель у масовій бійці в провінції Гуандун двох уйгурів. На думку демонстрантів, влада халатно поставилася до розслідування конфлікту, що стався між уйгурами і хань – найчисленнішою народністю Китаю. Для розгону протестуючих поліція застосувала сльозоточивий газ, після чого в місті почалися погроми. В результаті зіткнень за офіційними даними загинули більше 150 чоловік, близько 800 отримали поранення.

Влада Китаю звинуватила в цій ситуації голову Світового конгресу уйгурів Ребію Кадір, яка проживає в США. Кадір у свою чергу ці звинувачення відкинула.

Читайте також:

Комуністи Китаю вимагають стратити учасників етнічних сутичок

На вулиці китайського міста Урумчі введені війська

Лідер КНР відмовився від участі у саміті G8 через етнічні зіткнення в країні

Всесвітній конгрес уйгурів нарахував 840 загиблих в сутичках в Китаї

Натовпи уйгурів та китайців б'ються ножами та палицями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: