Метеорологи прогнозують: Хмара попелу з Ісландії поверне до Арктики

Метеорологи очікують, що наприкінці тижня ситуація зміниться, коли над Ісландією утворюється область низького тиску.

Хмара вулканічного попелу з Ісландії наприкінці тижня поміняє напрямок і поверне у бік Арктики.

Про це передає у вівторок, 20 квітня, йдеться у заяві експертів Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).

"Нинішній стан (антициклону), що характеризується високим тиском, слабким вітром і повітряними масами в області високого тиску, що повільно опускаються, не сприяє розсіюванню попелястої хмари", - заявили представники ВМО.

Метеорологи очікують, що наприкінці тижня ситуація зміниться, коли над Ісландією утворюється область низького тиску (циклон).

"Зниження тиску і зміна вітру підштовхне хмару у напрямку Арктики. Крім того, дощі, пов'язані зі зниженням тиску, приведуть до розмивання хмари попелу в нижніх шарах атмосфери", - вважають у ВМО.

* Які обмеження на польоти все ще діють у Європі. Довідка

Нагадаємо, виверження вулкана Ейяф’яллайекюль в 200 кілометрах на схід від столиці Ісландії Рейк'явіка почалося 14 квітня. В атмосферу було викинуто величезну хмару попелу, що призвело до закриття повітряного простору над значною частиною Старого Світу.

19 квітня британська метеорологічна служба повідомила, що виверження вулкана практично припинилося. Проте незабаром фахівці заявили, що Ейяф’яллайекюль знову викидає попіл на висоту від 3 до 4,5 тисячі метрів. На думку ісландських вчених, у виверженні вулкана наступила нова фаза - вивергається більша кількість лави, і менше попелу і пилу.

Читайте також:

У Європі ще діють обмеження на польоти: довідка

Хаос в аеропортах: вулканічна хмара накрила Європу

Хмара вулканічного попелу з Ісландії дійшла до Польщі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: