Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Прем'єр-міністр Британії Мей відмовилася назвати дату своєї відставки під час зустрічі із депутатами-консерваторами

Дату відставки Мей визначать після голосування за угоду про Brexit.

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей не назвала дату своєї відставки, але пообіцяла узгодити графік виборів нового лідера найближчими тижнями, пише Independent.

Під час зустрічі Мей із членами Комітету 1922 року обговорювала дату свої відставки. Голова комітету Грем Брейді повідомив, що зустрінеться з Мей у червні, щоб "узгодити графік виборів нового лідера" після голосування за угоду про Brexit.

За його словами, вони домовилися зустрітися після другого читання законопроекту. "Прем'єр-міністр сповнена рішучості забезпечити наш вихід з Європейського Союзу і присвячує свої зусилля забезпеченню другого читання угоди на тижні, що починається 3 червня 2019 року, затвердження цієї угоди і виходу  Сполученого Королівства з Європейського Союзу влітку" - заявив він. Також Грем повідомив, що вони зустрінуться незалежно від того, чи підтримають депутати законопроект.

Наприкінці минулого тижня Мей також заявляла, що назве дату своє відставки.

 

Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу країни зі складу Європейського Союзу. "За" проголосувало 51,9% осіб, "проти" – 48,1%. За попередніми домовленостями,  процес виходу мав завершитися 29 березня. 21 березня 27 країн ЄС схвалили на саміті відтермінування Brexit на підставі двох можливих сценаріїв: до 12 квітня або до 22 травня.

Останній мав би відбутися за умови, що запропонована прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей угода про вихід буде підтримана парламентом. 29 березня парламент країни її відхилив. Наразі Британія має залишити блок до 12 квітня.  

Раніше Тереза Мей заявила, що піде з посади голови уряду, якщо більшість депутатів палати громад ратифікують її договір про умови виходу Британії з ЄС, який вона погодила з Брюсселем у листопаді. 

Як відбувається вихід Великої Британії зі складу ЄС, дивіться в інтерактивній інфографіці. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції