"Ми пам'ятаємо про інших ув'язнених". У G7, ОБСЄ та посольстві США прокоментували обмін полоненими

"Ми пам'ятаємо про інших ув'язнених". У G7, ОБСЄ та посольстві США прокоментували обмін полоненими

Фото: Офіс президента України

За ґратами в РФ перебувають ще багато українців, нагадали дипломати.

Посли країни Великої сімки (G7), посольстві США в Україні  та ОБСЄ відреагували на звільнення 35 українців в рамках обміну полоненими.

Зокрема, у спільній заяві послів США, Японії, Німеччини, Британії, Франції, Італії та Канади наголошується, що дипломати радіють поверненню українців додому.

"Посли країн Великої сімки вітають звільнення 35 утримуваних українців і разом з українським народом радіють їхньому поверненню додому. Ми вітаємо українську владу з цим звершенням. Ми пам'ятаємо про інших ув'язнених та сподіваємося на їхнє швидке звільнення", - йдеться у їхньому повідомленні в Twitter.

У посольстві США в Україні помітили ознаки більш активного діалогу між Україною та Росією.

"Ми закликаємо Росією припинити агресію проти України та звільнити багатьох інших українців, які безпідставно залишаються за ґратами в Росії", - йдеться у заяві.

Своєю чергою, голова ОБСЄ Мірослав Лайчак заявив, що обмін полоненими між Україною та РФ свідчить про позитивні зрушення у відносинах між країнами.

"Я надзвичайно задоволений сьогоднішнім обміном затриманих між Російською Федерацією та Україною. Це є позитивним розвитком і робить величезну зміну в житті десятків людей, їхніх сімей та друзів ", - підкреслив Лайчак і висловив сподівання, що обмін не матиме негативних наслідків щодо розслідування катастрофи MH17.

"Цей обмін може створити довіру між двома країнами, а також призвести до обміну всіма затриманими, як це передбачено Мінськими угодами", - додав він.

У МЗС Німеччині наголосили, що підтримують подальші кроки з відновлення миру на Сході України. 

Голова Європейської ради Дональд Туск також закликав РФ звільнити решту українців, яких утримують незаконно. 

Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер наголосив, що США всіляко підтримують Україну та висловив сподівання, що поверення додому 35 українців сприятиме подальшому обміну полонених та прогресу у виконанні Мінських домовленностей. 

"Дуже приємно спостерігати, як українські моряки повертаються додому та відбувається обмін між Україною та Росією! Сподіваємось, він наростить оберти для подальшого обміну полоненими, оновленого припинення вогню та прогресу у напрямку повного впровадження Мінська", - написав він. 

Нагадаємо, 7 вересня відбувся обмін полоненими між Україною та РФ у форматі "35 на 35". Літак з українськими бранцями приземлився у столичному аеропорту "Бориспіль", де на нього чекали рідні та близькі, журналісти і президент України Володимир Зеленський. Серед українців, які повернулися додому – Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Павло Гриб, Володимир Балух, Микола Карпюк, українські моряки, захоплені росіянами у Керченській протоці та інші. Повний список усіх 35 звільнених українців - дивіться за посиланням

Натомість літак з росіянами був направлений до московського аеропорту "Внуково". Серед осіб, яких в рамках обміну направили до Москви, були серед інших колишній зентіник "ДНР" Володимир Цемах та звинувачений у держзраді керівник "РИА Новости Україна"  Кирило Вишинський. Цемаха, який є фігурантом справи про збиття рейсу MH17, перед обміном допитали голландські слідчі

Повний список, тих, кого Україна віддала Росії задля повернення своїх бранців, дивіться тут. 

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація