"Ми втратили Грінвілл": у США масштабна лісова пожежа знищила ціле містечко (фото)

"Діксі" стала шостою за величиною пожежею в історії штату Каліфорнія.

В американському штаті Каліфорнія тритижневі лісові пожежі знищили гірське містечко Грінвілл на півночі Сьєрра-Невади.

Про це у четвер, 5 серпня, повідомляє The Associated Press.

Зазначається, що пожежа "Діксі" охопила чимало споруд, які датуються періодом Каліфорнійської золотої лихоманки, зокрема АЗС, церкву, готель, музей та бар. 

"(Вогонь. - Ред.) спалив увесь наш центр міста. Наші історичні будівлі, сімейні будинки, малі підприємства та дитячі школи повністю втрачені ", - написав у Facebook наглядач округу Плумас Кевін Госс. 

У середу офіс шерифа округу Плумас оголосив для приблизно 800 мешканців міста наступне попередження: "Вам загрожує неминуча небезпека і ви повинні поїхати негайно!"

Місцевий житель Кен Доннел поїхав з містечка того ж дня, сподіваючись незабаром повернутися. Зараз чоловік переконаний, що його офіс і будинок з валізою, яку він підготував, - знищені. 

"Тисяча моїх друзів за день втратили свої будинки , - поділився він. - Ми всі приголомшені". Все, що залишилося у Доннела, це одяг, в якому він виїжджав з Грінвілла, і старий пікап.

"Ми втратили Грінвілл, - вказав представник США Дуг ЛаМальфа в емоційному відео у Facebook. - Просто немає слів". Пожежник Мітч Метлоу додав: "Ми зробили все, що могли. Іноді цього просто недостатньо".

Тим часом полум’я просунулося на південний схід, про небезпеку попереджають жителів іншої гірської громади - Тейлорсвілл.

За даними Каліфорнійського департаменту лісового і протипожежного захисту, "Діксі" стала шостою за величиною пожежею в історії штату. Вона спалахнула 21 липня і відтоді охопила 1305 квадратних кілометрів. Припускають, що загорання виникло через падіння дерева на лінію електропередач.

Тим часом у Греції небувала спека викликала катастрофічні лісові пожежі. Через займання морем евакуювали жителів острова Евбея. Лише в передмісті Афін 4 серпня згоріло понад 100 будинків та підприємств і щонайменше 80 автомобілів.

Новини світу: вогонь лісових пожеж впритул наблизився до осель в Афінах

Новини світу: вогонь лісових пожеж впритул наблизився до осель в Афінах

Повʼязані теми:

Наступна публікація