Мігранти на кордоні з Білоруссю: Латвія ввела режим НС, Литва будує паркан, а у Польщі затримали сотні нелегалів

Мігранти на кордоні з Білоруссю: Латвія ввела режим НС, Литва будує паркан, а у Польщі затримали сотні нелегалів

Фото: Associated Press

Мігранти за останні дні все частіше намагаються перетнути латвійський, литовський та польський кордони.

Мігрантську кризу спричинив Мінськ, припинивши стримувати потік нелегалів, які намагаються потрапити до Європи. Так Лукашенко відповів на санкції ЄС проти Білорусі. Їх наклали через примусову посадку в Мінську європейського літака, щоб затримати білоруського журналіста Романа Протасевича. 

ЛАТВІЯ

Уряд Латвії підтримав введення режиму надзвичайної ситуації на кордоні з Білоруссю через різке збільшення кількості нелегальних мігрантів.

Про це повідомила глава латвійського МВС Марія Голубєва в Twitter у вівторок, 10 серпня.

"Уряд прийняв рішення про введення режиму надзвичайної ситуації на кордоні. Укріплення кордону починається негайно", - написала Голубєва.

Як уточнює Sputnik Латвія, режим надзвичайної ситуації вводиться в прикордонних Краславському та Аугшдаугавському краях.

За останні чотири дні за незаконний перетин латвійсько-білоруського кордону затримано 218 осіб - це в сім разів більше від кількості затриманих порушників східного кордону за весь минулий рік.

Міністерство внутрішніх справ Латвії прийняло рішення направити в Даугавпілс спецназ Відземської роти, який базується в Смилтені.

Литва

Своєю чергою уряд Литви у вівторок направив до Сейму новий проєкт закону про зведення паркану, який просить прийняти в особливо терміновому порядку. Міністерка внутрішніх країни Агне Білотайте сподівається, що огорожу на кордоні з Білоруссю побудують за рік.

Про це повідомляє портал Delfi.

"Без паркану у нас не буде ефективної охорони кордону. Після ухвалення закону цей об'єкт, цей паркан можна буде побудувати в максимально короткі терміни, вдвічі швидше. Ми сподіваємося, що вдасться це зробити за рік", - заявила Білотайте.

Білотайте заявила, що пакет дозволить побудувати паркан швидше, тому що будуть спрощені процедури закупівель, однак гарантувала, що "буде забезпечено максимальну прозорість, публічність, відкритість усіх даних".

Віцеміністр фінансів Вайда Чеснулявічюте-Маркявічене заявила, що для чотириметрового паркану кошти будуть виділятися поетапно, спочатку - з резерву уряду.

"Паркан не з'явиться швидко, тому, швидше за все, самі витрати на будівництво розподіляться на цей і наступний рік. Цього року частину коштів ми передбачили з резерву уряду, бо оголошена екстремальна ситуація, така можливість у нас є", - сказала Чеснулявічюте-Маркявічене.

Також віцеміністерка зазначила, що до кінця року на врегулювання кризи може бути виділено "до десяти мільйонів євро". Очікується, що Євросоюз профінансує частину проєкту, оскільки межа з Білоруссю є зовнішнім кордоном ЄС.

В Литву через кордон з Білоруссю цьогоріч потрапило понад 4,1 тис. мігрантів, переважно з Іраку. Посадові особи Литви називають потоки нелегальної міграції гібридною агресією білоруського режиму.

ПОЛЬЩА

Тим часом у Польщі від 6 до 8 серпня співробітники Підляської прикордонної служби затримали 349 іноземців, які незаконно перетнули польсько-білоруський кордон. Затримані в основному громадяни Іраку та Афганістану, пише Mylomza.

"Найбільшу групу нелегальних мігрантів - 85 осіб - було затримано в суботу, 8 серпня, співробітниками прикордонного поста в Кузниці", - розповіла представник прикордонної служби Катаржина Зданович.

Усі іноземні громадяни проходять тестування на коронавірус. Прикордонники також встановлюють їхні особи, країну походження і вік.

Потім за рішенням суду їх відправляють в охоронювані ізолятори.

Зазначається, що від початку року співробітники Підляського прикордонного загону затримали 871 особу за незаконне перетинання польсько-білоруського кордону.

Читайте також:

На порозі мігрантської кризи: як біженці прориваються в Європу через білорусько-литовський кордон

На порозі мігрантської кризи: як біженці прориваються в Європу через білорусько-литовський кордон
 

Повʼязані теми:

Наступна публікація