Мільйон молдаван отримає румунські паспорти

Румунія прагне довести цифру надання громадянства молдаванам близько 1000 людей на тиждень.

Президент Румунії Траян Бесеску оголосив про намір надати мільйону мешканців Молдови громадянство його країни.

Про це йдеться у внутрішньому звіті австрійського посольства в Бухаресті, оприлюдненому журналістами.

"Румунія прискорить процес надання громадянства молдаванам, при цьому закон про громадянство в точності відповідає німецькій моделі і, таким чином, не виходить за рамки європейського законодавства", - заявив Бесеску.

Президент стверджує, що "ніхто серйозно не вимагав від Румунії відмовитися від цього плану", а також що громадянство буде надано "всім румунам, що проживають за кордоном, що втратили його через різні історичні події".

"Румунія прагне довести цифру надання громадянства близько 1000 людей на тиждень найпізніше до 2010 року, для чого необхідний набагато численніший адміністративний апарат, оскільки сьогодні можливість розгляду обмежена 50-75 заявами", - сказав Бесеску.

"На питання, чи є вказана міра реакцією на події в Молдові або ж простим технічним питанням, президент Румунії висловив думку, що це дуже ясне політичне рішення", - мовиться в документі австрійського посольства в Бухаресті.

Стосунки між Молдовою та Румунією загострилися після безладів 7 квітня в Кишиневі, коли під гаслами приєднання до Румунії були розгромлені парламент і резиденція президента.

Офіційний Кишинів звинуватив румунську владу в провокації внутрішньополітичної кризи в Молдові, вислав з країни посла Румунії і групу румунських журналістів, а також ввів візовий режим з сусідньою країною. Бухарест назвав "абсолютно необґрунтованими" і "абсурдними" звинувачення президента Молдови Володимира Вороніна в тому, що Румунія несе відповідальність за організацію безладів в Кишиневі.

Читайте також:

В Україні заговорили про війну з Росією та Румунією

Європа вимагає від Молдови скасувати візовий режим з Румунією

Молдавські комуністи висунули в президенти жінку та нейрохірурга

Росія вводить ембарго проти Молдови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: