Мільйони християн відзначають Різдво

На головній різдвяній месі у Ватикані Папа Римський закликав світ використовувати єдину зброю - істину і любов.

Мільйони віруючих по всьому світу відзначають Різдво за григоріанським календарем. Серед них не тільки католики, а також протестанти і представники решти практично всіх християнських конфесій, у тому числі багато православних.

Виняток становлять послідовники Російської, Сербської, Єрусалимської і Грузинської православних церков, які відзначають це свято в ніч на 7 січня.

Головний атрибут свята - різдвяна ялинка, біля підніжжя якої традиційно ставлять мініатюрні статуетки, що зображають сцену народження Христа – так званий "вертеп".

В ніч на 25 грудня пройшла головна різдвяна меса в соборі Святого Петра у Ватикані. Цього року урочиста церемонія не обійшлася без надзвичайної події. Перед месою Папу Римського Бенедикта XVI, який прямував до вівтаря, збила з ніг прихожанка, яка перелізла через загорожу.

Понтифік не постраждав; він встав і продовжив свій шлях, після чого спокійно почав службу. Як заявили у Ватикані, жінка, яка його збила, заарештована. Ймовірно, вона психічно нездорова.

У своїй проповіді Бенедикт XVI закликав "відмовитися від насильства і використовувати єдину зброю - істину і любов". Також римський первосвященик закликав усіх "знову навчитися розкаянню".

У зверненні до Римської курії Бенедикт XVI згадав про найважливіші події року, зокрема, він відзначив свої поїздки до Африки, Святу Землю і до Чехії.

Святкування розпочалося і у Вифлеємі – тисячі паломників прибули зустріти Різдво в тому місці, де, за біблейськими переказами, народився Ісус Христос. Щорічну процесію з Єрусалиму до Вифлеєму очолив глава римсько-католицької церкви у Святій землі, патріарх Фуд Твал. За його словами, для релігії мир над усе.

"То, чого ми хочемо найсильніше, на що ми сподіваємося більше всього, не відбувається. Ми хочемо миру", - заявив патріарх після того, як колона автомобілів в'їхала на палестинську територію через розділовий бар'єр.

Приблизно 300 християн з сектора Газа отримали дозвіл від представників ізраїльської армії на те, щоб провести різдвяну добу у Вифлеємі. В місті очікується близько 15 тисяч туристів; в цілому ж за рік Віфлєєм прийняв рекордну кількість приїжджих – близько 1,6 мільйонів людей.

У багатьох західних країнах сьогодні офіційний вихідний. Вперше до традиції зустрічати Різдво за григоріанським календарем приєдналася Молдова. Втім, 7 січня нове політичне керівництво країни теж залишило вихідним днем.

Читайте також:

Паломниця штовхнула Папу Римського перед різдвяним богослужінням

РПЦ запропонувала Наполеона як альтернативу "язичнику" Діду Морозу

Абрамович купив для Різдва маєток за 54 млн

Ватикан вирішив захистити Папу копірайтом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: