Мільйони поширень і тисячі переглядів: які безглузді фейки повідомляють про ураган Ірма

Медіа поширюють чутки і хибні новини, сіючи паніку серед населення карибського регіону.

Шок-відео та жахливі повідомлення постійно з'являються про ураган Ірма, який потужно вдарив по Карибах. Журналісти BBC попереджають, що не варто вірити всьому, що публікують в Мережі.

Фейкові новини, відеоролики та фотознімки Ірми поширюють чутки про масштаби і хибні шляхи урагану.

Одне із найпопулярніших відео, опублікованих сьогодні, 7 вересня, показує потужну силу вітру від урагану, який вражає Пуерто-Рико у Карибському басейні. Ролик ретвітнули більше 3000 разів.

Але Ірма вдарив прямо по Пуерто-Рико.

Скоріш за все, кадр був зроблений на Британських Віргінських островах  і був опублікований у середу.

Ще одне фейк-відео урагану (8000 лайків і  9000 ретвітів) оприлюднив американський погодний репортер Джеймі Ерл. Однак виявилося, що це не Ірма, а минулорічний торнадо Долорес в Уругваї. Відео - з написом "Ураган Ірма" - переглянули майже 28 мільйонів разів на Facebook. Пізніше з'явився твіт з твердженням, що воно було зняте Барбадосі.

Неправдиві повідомлення щодо сили Ірми та його шляху через Атлантику викликали тисячі реакцій в Інтернеті, а також - занепокоєння у жителів регіону, яким довелося повірити, що вони живуть у межах траєкторії шторму.

Стаття під назвою "Категорія 6? Якщо ураган Ірма стає найсильнішим ураганом в історії, він може стерти цілі міста з мапи ", опублікований минулого тижня в блозі The Economic Collapse користувачі поширили більше двох мільйонів разів. Цей текст та вказані в ньому "дані" підхопили журналісти.

Однак урагани не можуть мати 6 категорію, оскільки найвищий показник  за шкалою Саффіра-Сімпсона - п'ята категорія - її вчені визначають за катастрофічними збитками.

ВідеоКількість жертв найлютішого циклону "Ірма" збільшилась до 13 осіб

Залиште свій коментар