Мін'юст США заступився за право ісламу називатися релігією

У США Міністерство юстиції стало на бік мусульман у суперечці навколо будівництва нової будівлі Ісламського культурного центру в місті Марфрісборо.

Міністерство юстиції США прийняло позицію мусульман у суперечці навколо будівництва нової будівлі Ісламського культурного центру в місті Марфрісборо (Murfreesboro), штат Теннессі.

Раніше троє жителів Теннессі подали позов проти місцевої влади, яка схвалила будівництво нового культурного центру з мечеттю, тренажерним залом і школою. На їхню думку, іслам не є релігією, а виділення місця під будівництво нових будинків для мусульман, в такому випадку, порушує Першу поправку до Конституції США. До того ж вони вважають, що влада не попередила жителів Марфрісборо про проведення громадських слухань по будівництву належним чином.

У вівторок представники Мін'юсту направили папери зі своєю позицією у справі до суду, який розглядає позов супротивників будівництва. У документах зазначається, що іслам неодноразово визнавався релігією, в тому числі - на рівні президентів США, а мусульмани знаходяться під захистом Першої поправки. Одним з її положень є те, що держава відмовляється надавати преференції будь-якої релігії. Відповідно, вважають у Мін'юсті, прихильники ісламу можуть будувати свої культові споруди, і це їхнє законне право.

Один з прокурорів штату Теннессі, Джеррі Мартін (Jerry Martin), заявив, виступаючи на прес-конференції, що всі релігії рівні перед законом, а спроби відмовити ісламу в праві називатися релігією виглядають "досить смішно".

Раніше невідомі спалили будівельне обладнання на майданчику, виділеному під нову будівлю Ісламського культурного центру в Марфрісборо. Вони встановили на місці підпалу знак з написом "Вам тут не раді" ('Not welcome').

У серпні президент США Барак Обама заявив, що хто завгодно має право побудувати мечеть на території, що знаходиться у його приватній власності. Заява викликала таку велику кількість критики з боку консервативно настроєної частини населення, що на наступний день Обамі довелося виправдовуватися. Він уточнив, що, кажучи про мечеті, не мав на увазі проект будівництва Ісламського культурного центру в декількох кварталах від місця, де стояли вежі Всесвітнього торгового центру.

Читайте також:

Ініціатор будівництва мечеті у Нью-Йорку готовий загинути за американців

Обама про теракт 11 вересня: Америка ніколи не воюватиме з ісламом

Більше третини американців виступають проти будівництва мечеті в Нью-Йорку

Обама схвалив будівництво мечеті на місці терактів 9/11

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: