Мінфін США розповів, як Іран через російські компанії постачає нафту до Сирії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За цією ж схемою Дамаск переводить гроші Тегерану.

Іран постачає нафту режиму Башара Асада у Сирії в обхід американських санкцій, використовуючи складну схему, в якій безпосередню участь беруть російські компанії.

Про це заявляє Міністерство фінансів США, передає Російська служба Бі-бі-сі.

Відомство встановило, що постачання іранської нафти до Сирії здійснюються через громадянина Сирії Мохаммеда Амера Альшвікі і зареєстровану ним у Росії компанію Global Vision Group. За допомогою цієї ж фірми Сирія перераховує Ірану гроші. В операції задіяні і інші російські компанії, повідомляє Мінфін США.

Схема постачань іранської нафти у Сирію
Схема, за якою між Іраном і Сирією перекидаються нафта і гроші.

За даними американських чиновників, Global Vision Group за сприяння державної російської компанії "Промсырьеимпорт" відправляє кораблями до Сирії вантаж, отриманий від Національної іранської нафтової компанії. Щоб приховати істинний шлях призначення нафти, ці кораблі відключають систему автоматичного розпізнавання суден, перед тим як наблизитися до берегів Сирії.

Крім того, через іранські банки і російський "Мир Бизнес Банк" Тегеран направляє гроші до Росії, звідки вони потрапляють до Сирії. Потім через сирійський Центробанк фінанси потрапляють до проіранських терористичних організацій "Хезболла" і ХАМАС. За цією ж схемою режим Башара Асада розплачується за поставлену Іраном нафту.

Ці операції проводяться за допомогою Амера Альшвікі і його компанії Global Vision Group. Крім нього, у схемі беруть участь топ-менеджери Центробанку Ірану та перший заступник директора російського "Промсырьеимпорта" Андрій Догаєв.

Учасники схеми постачань іранської нафти у Сирію
Міністерство фінансів США
Альшвікі і Догаєв - учасники схеми обходу американських санкцій.

Введені Сполученими Штатами санкції забороняють підтримувати сирійський режим Башара Асада, відправляти нафту в контрольовані Асадом порти і фінансувати угруповання та організації, причетні до тероризму. "Хезболла" і ХАМАС визнані терористичними організаціями у США і низці інших країн.

Нагадаємо, 20 листопада США ввели санкції проти Росії за сприяння постачання нафти з Ірану для уряду Сирії.

До санкційного списку внесли шістьох фізичних осіб і три організації. В якості організатора постачань іранської нафти до Сирії називають сирійського громадянина Мохаммеда Амер аш-Швікі і його компанію Global Vision Group, яка розташована в Росії. У списку також фігурує російська "Промсырьеимпорт", а також її перший заступник гендиректора Андрій Догаєв. Крім того, санкції введені проти російського "Мир Бизнес Банка".

ВідеоСША ввели нові санкції проти трьох російських компаній

Попри міжнародні обмеження, росіяни постачали до охопленої війною Сирії - її диктатору Асаду - іранську нафту. Робили це через добре організовані злочинні схеми. За це до санкційного списку потрапили три організації та шестеро людей. 

США ввели нові санкції проти трьох російських компаній

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції