Міністр економіки Португалії звільнився через "ріжки"

Показавши главі фракції комністів образливий жест, міністр залишив уряд через "неприпустиму поведінку".

Міністр економіки Мануель Піньу посперечався з главою комуністичної фракції в португальському парламенті Бернандіно Соарешом через складне положення на копальнях Алжустреля на півдні країни.

Соареш засудив бездіяльність Піньу в справі вирішення трудового конфлікту, від якого страждають люди. У відповідь на це міністр приставив до лоба два вказівні пальці, що в Португалії рівносильно образі "рогатий".

Непристойний жест шокував парламентарів, що знаходилися в залі, і прем'єр-міністра країни Жозе Сократеша.

"Ніщо не виправдовує подібні жести. Вони неприйнятні. Це не повинно було статися. Міністр повинен розуміти, коли шкодить іміджу уряду. Під час дебатів він повідомив мене про своє бажання піти у відставку, і я її прийняв. Я радий, що Мануель Піньу зрозумів, що не потрібно було показувати цей жест, і я упевнений, що він розкаюється і жалкує", - відзначив Сократеш.

"Звичайно, я розкаююся в тому, що наробив. Я вихована людина, але бувають ситуації, коли я не виношу, коли хтось зачіпає мою честь", - заявив Піньу, який звільнився, пропрацювавши на своєму посту з 2005 року.

Пост міністра економіки тимчасово відданий міністрові фінансів Фернандо Тешейра дос Сантос. Він почне поєднувати обидві посади до вересня цього року, на який призначені парламентські вибори.

Політичні оглядачі вважають, що відставка міністра є ще одним серйозним ударом по португальському уряду, в якому і так багато проблем через важку внутрішню ситуацію в країні та фінансової кризи. Коли журналісти пояснили свої підозріння Сократешу, той заявив, що інцидент з ріжками не є фатальним для уряду.

Читайте також:

Ющенко в Португалії вирішує питання стратегічні і практичні

Україна порозумілась із Португалією

У Португалії стайкує понад 120 тисяч вчителів

Португальська поліція вилучила наркотиків на 70 млн. євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: