Міністр фінансів Франції погодилася стати главою МВФ

Один з основних претендентів на пост голови МВФ Крістін Лагард оголосила про свій намір взяти участь у виборах на це місце.

Міністр фінансів Франції Крістін Лагард офіційно оголосила про свій намір взяти участь у виборах на пост директора Міжнародного валютного фонду. Раніше ЗМІ називали її основним претендентом на це місце. Пост звільнився після того, як Домінік Стросс-Кан був змушений подати у відставку через звинувачення в зґвалтуванні.

Лагард стала основним представником від ЄС відразу після відставки Стросс-Кана. Спершу західні ЗМІ написали про те, що Париж, Берлін і Лондон підтримають її кандидатуру. Потім з'явилася перша офіційна заява про підтримку Лагард від міністра фінансів Швеції Андерса Борга. Якщо француженка очолить МВФ, то вона стане першою жінкою на посаді виконавчого директора фонду.

Про свою цілковиту підтримку кандидатури Лагард 25 травня повідомив президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу. Раніше він висловлював думку, що Європа висуне єдиного кандидата на пост керівника МВФ. Основна причина цього полягає у важливій ролі, яку фонд відіграє у вирішенні боргової кризи в єврозоні.

Деякі ЗМІ висловлювали сумніви з приводу можливого висунення Крістін Лагард на посаду виконавчого директора МВФ. У першу чергу, це пов'язано з розслідуванням, яке може бути порушене проти неї Верховним судом Франції, у зв'язку з перевищенням повноважень у справі з підприємцем Бернардом Тап'є в 2007 році. Лагард 25 травня заявила, що навіть початок розслідування не вплине на її рішення взяти участь у виборах керівника МВФ.

За негласною домовленістю між Європою і США глава МВФ завжди вибирається серед європейців. Однак цього разу країни, що розвиваються виступили з критикою усталеної "традиції". Представники Брікс (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) 25 травня заявили, що такий стан речей "не відповідає правилам і принципам фонду".

Зі своїм кандидатом визначився не лише Євросоюз, а й кілька інших країн. Мексика запропонувала вибрати виконавчим директором МВФ главу Нацбанку Агустіна Карстенса, а СНД – голови Національного банку Казахстану Григорій Марченко.

Колишній глава МВФ Домінік Стросс-Кан був поміщений під варту в Нью-Йорку після того, як покоївка в готелі, де він зупинявся, повідомила про сексуальні домагання з боку француза. Під час свого ув'язнення Стросс-Кан офіційно подав у відставку. Тимчасово його обов'язки виконує перший заступник Джон Ліпські.

Читайте також:

Стросс-Кан отримає компенсацію у 250 тисяч доларів і довічну пенсію

Поліція спростувала інформацію про ДНК Стросс-Кана

Повії пожалілися, що Стросс-Кан доводив їх до жаху "тваринним" сексом

ВідеоМіністр фінансів Франції погодилася стати главою МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: