Міністр фінансів Росії пішов у відставку через небажання працювати з Медведєвим

Медведєв запропонував Кудріну піти у відставку після того, як віце-прем'єр в ході візиту в США заявив, що відмовиться працювати в уряді Росії у тому випадку, якщо пост прем'єра в 2012 році займе Медведєв.

Олексій Кудрін пішов у відставку з поста віце-прем'єра і міністра фінансів РФ.

Прес-секретар президента Росії Наталія Тимакова, підтвердила, що Дмитро Медведєв підписав указ про відставку Кудріна. Сам Кудрін не подавав заяви про відставку. Рішення про його усунення з посади було прийняте президентом Медведєвим за уявленням глави уряду РФ Володимира Путіна.

Президент запропонував Кудріну піти у відставку після того, як віце-прем'єр в ході візиту в США заявив, що відмовиться працювати в уряді Росії у тому випадку, якщо пост прем'єра в 2012 році займе Медведєв. "Я не бачу себе в новому уряді. Річ не лише в тому, що мені ніхто і не пропонував, але я думаю, що ті розбіжності, які у мене є, вони не дозволяють мені йти в цей уряд", - заявив у Вашингтоні Кудрин. У числі головних розбіжностей між віце-прем'єром і президентом називалися бюджетні витрати на переозброєння армії.

26 вересня на нараді в Димитровграді Медведєв висунув Кудріну ультиматум: або віце-прем'єр переглядає свою точку зору на ті предмети, по яких він не згоден з президентом, або подає у відставку впродовж дня. Кудрін заявив, що перед тим, як прийняти рішення, він проконсультується з главою уряду РФ Володимиром Путіним. "Ви можете порадитися з ким завгодно, у тому числі з прем'єр-міністром, але доки я президент, такі рішення я приймаю сам", - різко відповів Кудрину Медведєв. Віце-прем'єр у свою чергу відмітив, що в даний момент йдеться про його власне рішення.

Заява Кудріна про розбіжності з Медведєвим послідувала незабаром після того, як на з'їзді партії "Єдина Росія" було оголошено про висунення Путіна кандидатом в президенти в 2012 році. Медведєв же, згідно з партійним планом, повинен очолити федеральний список единоросов на майбутніх парламентських виборах, а після відставки з поста президента в травні 2012 року стати главою уряду РФ.

Олексій Кудрін очолював міністерство фінансів РФ з 2000 року. З 2000-го по 2004-ій роки і з 2007-го по справжній момент він поєднував посаду голови Мінфіну з постом заступника голови уряду.

Читайте також:

У ЦВК Росії не впевнені в перемозі Путіна на виборах

Як Мєдвєдєв робив пропозицію Путіну

Медведєв запевнив, що продовжує працювати

ВідеоМіністр фінансів Росії пішов у відставку через небажання працювати з Медведєвим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: