Міністр культури РФ звинуватив мігрантів у псуванні російської мови

Мовна культура росіян падає, у мінкульті вважають, що через мігрантів. Рятувати російську мову хочуть за допомогою обов'язкових курсів для приїжджих.

Міністр культури РФ Олександр Авдєєв нарікає на погіршення писемності серед росіян унаслідок внутрішньої міграції.

"Багато в чому через ці міграційні процеси люди стали гірше говорити російською. Це вже видно не тільки по побутовій мові, але і по мові, яку ми чуємо по радіо і по телебаченню", - заявив Авдєєв в Хабаровську, де провів нараду координаційної ради при Мінкультури РФ, присвячену питанням толерантності.

"Вже і писати стали не дуже грамотно, я вже і не кажу про вживання непристойних слів, що взагалі ганебно для російської культури і російської мови", - вважає глава Міністерства культури. На думку міністра, причиною цьому багато в чому стали міграційні потоки в країні.

"Люди стали більше їздити, народи активніше переселятися у пошуках роботи, кращих кліматичних умов, кращого майбутнього для своїх дітей. Такому пресингу піддаються не тільки верстви населення, але і мовні культури", - підкреслив Авдєєв.

Зазначимо, що в російських органах влади вже не раз обговорювалися можливі методи навчання мігрантів російської мови.

Ще в 2007 році депутати нижньої палати внесли законопроект, що зобов'язує трудових мігрантів вивчати російську мову. Проте в січні 2009 року Держдума його відхилювала. У свою чергу, Рада Федерації РФ пропонувала внесення поправок в норму закону про правовий стан мігрантів, що стосується навчання їх російської мови.

На думку авторів ініціативи, "ухвалення політичного рішення про навчання мігрантів російської дозволить понизити рівень напруги у стосунках росіян та мігрантів". У разі отримання трудовим мігрантом атестата про знання російської мови на рівні не нижче "елементарного", йому може бути виданий дозвіл на роботу не на один рік, як зараз, а на два.

Читайте також:

Рада не дозволяла судитися російською

Пятов: ми в Україні, тому повинні розмовляти російською

Черномирдін: в Україні людям забороняють говорити російською

Крим пропонує поширити "Великое русское слово" на всю Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: