Міністр оборони Ізраїлю закликав усіх євреїв залишити Францію

Дата публікації
Перегляди
7109
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Міністр оборони Ізраїлю закликав усіх євреїв залишити Францію

Фото: Getty Images

Він порівняв конференцію у Парижі із відомою антисемітською справою Дрейфуса. 

Міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман порівняв Міжнародну конференцію щодо миру на Близькому Сході, яка відбуватиметься 15 січня у Парижі, з судовою антисемітською справою у Франції Альфреда Дрейфуса 1894 року. Таким чином він закликав французьких євреїв залишити Францію.

"Настав час сказати французьким євреям: "Це не ваша країна і не ваша земля, настав час її залишити", - передає слова Лібермана The Jerusalem Post.

Ліберман назвав, Резолюцію Радбезу ООН, яка визнає незаконними ізраїльські поселення на території Палестини, включно із Східним Єрусалимом, "жахливою, непотрібною та такою, яка завдає шкоди будь-якому шансу вийти на діалог з іншою стороною".

На його думку, такі помилкові міжнародні дії можуть продовжитися і на французькій конференції.

"Це не мирна конференція, а суд проти Ізраїлю, який має на меті завдати шкоди Ізраїлю і його доброму імені. Це буде не просто судовий процес проти Ізраїлю, але сучасний судовий процес Дрейфуса. Подивіться, як  по всій Франції голосують проти нас. Ми знаємо напрям і мету конференції", - зауважив Ліберман.

До слова, справа Дрейфуса – це судовий процес у справі офіцера французького генерального штабу, який був звинувачений у шпигунстві на користь Німецької імперії. Чоловіка було засуджено до довічного заслання через фальшиві документи і на хвилі сильних антисемітських настроїв в суспільстві. Справа набула великого суспільного резонансу. 

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, яка визнає незаконними ізраїльські поселення на території Палестини, включно із Східним Єрусалимом. Під час голосування представник США в ООН утримався від голосування.

В ухваленому документі закликають Ізраїль припинити будівництво поселень на окупованій території Палестини. Такі поселення називаються "гучним порушенням міжнародного права" і такими, що не мають юридичної сили. Радбез зажадав від Ізраїлю негайно припинити поселенську діяльність. Тель-Авів відмовився визнавати резолюцію і звинуватив адміністрацію Барака Обами у домовленостях з ООН за спиною Тель-Авіва.

При цьому Україна віддала голос за документ, що викликало гостру реакцію Ізраїлю. У Постійному представництві України в ООН заявили, що "існують принципові державні питання, позиція за якими не може і не повинна змінюватися залежно політичної кон'юнктури". 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7109
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація