Міністр оборони Росії розізлив Токіо своїм візитом на Курили

Курильські острови услід за Мєдвєдєвим відвідав міністр оборони Росії. Японія висловила жаль з приводу "зухвалого" візиту і направила ноту протесту.

Японія знову попередила, що готова до "жорсткого диспуту" з Росією щодо своїх претензій на Південні Курили. Приводом для обурення з боку Токіо стала поїздка на Курили глави Міноборони РФ Анатолія Сердюкова, який пообіцяв переозброїти місцеві гарнізони.

Російський президент Дмитро Мєдвєдєв пояснив, що відвідування Курильських островів пов'язані з необхідністю розвитку цих "віддалених територій". Нагадаємо, у листопаді Мєдвєдєв особисто побував на Курилах, що тоді спровокувало чергове загострення відносин з Японією.

Черговий візит на острови міністра оборони у МЗС Японії розцінили як "зухвалий" і висловили жаль з цього приводу. "Це повторюється, дуже прикро", - сказав генеральний секретар японського уряду. Через посла Росії Михайла Білого російській стороні вже було передано протест.

Мєдвєдєв запевнив, що поїздки на Курили здійснюються для того, щоб в цей регіон також прийшли інвестиції, гроші, соціальні блага.

Мєдвєдєв на Курилах
AFP
Дмитро Мєдвєдєв на Курилах
"Я там коли з людьми розмовляв, сказав: у вас повинна бути така ж нормальна зарплата і такі ж умови для життя, як і у ваших колег, у ваших товаришів, які живуть, скажімо, на Сахаліні та в інших місцях Росії. Цим треба займатися", - нагадав президент.

У той же час, за його словами, "з урахуванням того, що у нас є своя передісторія відносин з Японією, ми продовжимо обговорення всіх питань російсько-японських відносин - маю на увазі і проблему мирного договору з Японією".

Тим часом Сердюков на Курилах перевірив умови життя військових, а також оснащеність дивізії технікою і озброєнням. "Було багато пропозицій з боку дружин офіцерів. Думаю, що ми найближчим часом розробимо цілий план поліпшення життя військовослужбовців на цих островах", - пообіцяв міністр.

Нагадаємо, Японія претендує на чотири острови у південній частині Курильської гряди - Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордони 1855 року.

Позиція Москви полягає в тому, що Південні Курили увійшли до складу СРСР (правонаступницею якого стала Росія) за підсумками Другої світової війни і російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, сумніву не підлягає.

Через цю територіальну суперечку між РФ та Японією досі не підписано мирний договір. Не виключено, що проблема Курильських островів стане предметом обговорення на запланованій 11 лютого в Москві зустрічі міністрів закордонних справ обох країн.

Читайте також:

Російські ВПС зірвали військові навчання США та Японії

Японці вийшли на демонстрацію з вимогою повернення Курил

Мєдвєдєв вирішив на зло Японії об'їхати всі Курили

Перед закінченням Другої світової Японія вмовляла СРСР забрати Курили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: