Міністр юстиції Польщі нелегально прослухав "чорні скриньки" Ту-154

Польський міністр прослухав фрагмент записів бортових самописців в середині жовтня в Інституті судової експертизи, де проходить вивчення "чорних скриньок" з борту президентського літака.

Окружна прокуратура Кракова розпочала слідство у зв'язку з тим, що міністр юстиції Польщі Кшиштоф Квятковський прослухав записи "чорних скриньок" з борту літака Леха Качинського Ту-154, що розбився під Смоленськом, хоча не мав на це права.

Міністр прослухав фрагмент записів бортових самописців в середині жовтня в Інституті судової експертизи в Кракові, де проходить вивчення "чорних скриньок" з борту президентського літака.

Правом доступу до записів "чорних скринь" володіє тільки Військова окружна прокуратура у Варшаві, згоди на їх прослуховування Квятковському вона не давала.

"Коли міністр Квятковський був в Інституті судової експертизи (у Кракові), він не очікував, що прослуханий ним матеріал є речовим доказом", - сказала прес-секретар польського Мін'юсту Йоанна Дембек.

Раніше сам міністр пояснював, що слухав матеріали, що не відносяться до слідства. Потім він відмовився від цих слів і сказав, що не знав, що саме йому дають прослухати в Інституті судової експертизи.

За словами Дембек, Квятковський "спокійно ставиться до будь-якого рішення прокуратури".

Нагадаємоь, 10 квітня 2010 року президент Польщі Лех Качинський з дружиною та делегацією польських високопосадовців загинули в авіакатастрофі під час заходження на посадку на військовий аеродром у Смоленську літака Ту-154.

Найбільша польська опозиційна партія "Право і справедливість" (PiS), співзасновником якої був Качинський, практично від самого початку розслідування причин катастрофи заявляє, що ні польська, ні російська влади не хочуть провести об'єктивне розслідування.

На думку низки експертів, причиною катастрофи літака могли бути неправильні дані, надані екіпажу Ту-154 диспетчером Смоленського аеродрому.

Читайте також:

Поляки звинуватили Росію в псуванні "чорних скриньок" літака Качинського

Нова версія загибелі Качинського: у главкома ВПС був конфлікт з пілотами

В авіакатастрофі загинули президент і вище керівництво Польщі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: