Міністр юстиції Туреччини повідомив, хто здійснив спробу військового перевороту

Переворот в країні намагалися скоїти прихильники проживає в США опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена.

За попередніми даними ЗМІ, спробу військового перевороту в Туреччині скоїли члени руху "Хізмет", створеного Фетуллахом Гюлен, який звинувачується в антиурядовій діяльності.

Про це заявив міністр юстиції Туреччини Бекір Боздаг.

Зазначимо, що Хизмеет - це турецьке суспільно-політичний рух, що виник навколо ідей турецького письменника Фетхуллаха Гюлена. Особливо активна діяльність руху у сфері освіти (в більш ніж 140 країнах функціонують приблизно 1400 шкіл, відкритих прихильниками руху) і в розвитку міжконфесійного діалогу.

Крім цього, існують близькі до руху ЗМІ; відзначається прагнення до розвитку фінансової галузі і відкриття комерційних медичних клінік.The Economist зазначає, що Хизмет характеризують як "рух за мир, що грунтується на ідеї пацифізму і пропонує новий сучасний погляд на іслам; концепція рух суперечить принципам екстремального за своєю природою салафізму".

14 грудня 2014 року турецька поліція заарештувала 23 співробітника газети Zaman і телекомпанії Samanyolu TV, нібито підтримують тісні зв'язки з рухом "Хизмет". Їм, у тому числі сценаристам телесеріалу Tek Türkiye, були пред'явлені звинувачення у створенні нелегальної організації і спробі захоплення влади в країні. Після цього верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могерини і комісар, відповідальний за переговори з розширення Євросоюзу, Йоханнес Хан опублікували заяву, в якій говориться, що подібні арешти несумісні зі свободою засобів масової інформації.

19 грудня 2014 року стамбульський суд видав ордер на арешт Гюлена. Прокурор Хасан Йилмаз також клопотав перед Мін'юстом Туреччини про підготовку документів на включення Гюлена в "Червоний бюлетень" Інтерполу (ордер на арешт злочинців, оголошених у міжнародний розшук). Адвокат Гюлена Нуруллах Албайрак назвав спекуляції ЗМІ з приводу екстрадиції Гюлена не вірними.

Всі найважливіші новини про спроби військового перевороту в Туреччині, свідчення очевидців та коментарі експертів дивіться 16 липня в спеціальному випуску ТСН о 10:00.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: