Міністр закордонних справ Гондурасу назвав Обаму "негреням"

США припинили надання фінансової допомоги Гондурасу. Голова МЗС емоційно відреагував на осуд Сполученими Штатами перевороту, який відбувся в країні.

Сполучені Штати припинили надання Гондурасу фінансової допомоги у зв'язку з державним переворотом, що стався в цій країні.

Це підтвердив Держдепартамент США.

Тимчасово припинена реалізація низки програм надання Тегусігальпі військової допомоги, а також сприяння на меті економічного розвитку. Приводом для цього стало національне законодавство США, що забороняє надавати фінансову підтримку тим державам, де від влади виявилися відчужені законно вибрані керівники. Загальна сума допомоги від США складала близько 18,4 млн доларів на рік.

В той же час, як відзначило зовнішньополітичне відомство США, надання Гондурасу гуманітарної допомоги продовжується. Розмір цього сприяння не уточнюється.

Раніше в Москві президент США Барак Обама заявив, що "Америка підтримує демократично обраного президента Гондурасу, не дивлячись на те, що він проти американської політики. Ми робимо це не тому, що ми з ним згодні, а тому, що ми поважаємо універсальний принцип, що люди повинні самі обирати своїх лідерів, згодні ми з ними чи ні".

Тим часом в скандальну історію у зв'язку зі своїми висловами на адресу Барака Обами потрапив новоявлений глава МЗС в "уряді де-факто" Гондурасу Енріке Ортес. У запалі перших днів перевороту терміново покликаний путчистами із запасу старезний дипломат, який за часів холодної війни представляв Гондурас в ООН, не знайшов нічого кращого, як заявити в інтерв'ю місцевому телеканалу наступне: "Це негреня не знає, де знаходиться Тегусігальпа".

Емоції вирвалися в Ортеса у зв'язку зі заявою Білого дому про те, що США законним президентом визнають лише поваленого Мануеля Селайю, вивезеного військовими силоміць з країни. Тепер Ортес виправдовується, що, мовляв, "у жодному випадку не мав на меті образити" президента США, та і взагалі сказав все це ще до того, як отримав призначення в "уряд", сформований після перевороту.

Тим часом посол США в Тегусігальпі Уго Льоренс 7 липня в офіційному комюніке "рішуче засудив" вислови Ортеса. "Висловлюю моє глибоке обурення у зв'язку з недоречними, нешанобливими і расово забарвленими виразами пана Енріке Ортеса Коліндреса відносно президента Барака Обами", - заявив посол США.

"Згаданий коментар глибоко образливий для народу США і для мене особисто", - підкреслив в комюніке Льоренс.

Через це Ортесу довелося в терміновому порядку скликати в Тегусігальпі журналістів, щоб зачитати їм лист з вибаченнями, який дипломат Гондурасу, за його словами, направив Бараку Обамі.

Читайте також:

Два президенти Гондурасу погодилися на переговори

Скинутий президент Гондурасу створює уряд у вигнанні

Московська міліція затримала нігерійця, який проривався до Обами

Обама: зміна кордонів України призведе до анархії
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: