Міністри закордонних справ країн ЄС зустрінуться для обговорення ситуації в Азовському морі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Глави МЗС країн Євросоюзу вирішуватимуть, як можна сприяти підвищенню безпеки в Україні.

На Раді Євросоюзу 18 лютого міністри закордонних справ обговорять, яким чином можна сприяти зміцненню безпеки в Україні, зокрема в районі Азовського моря.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна", з посиланням на матеріали до засідання.

В документі йдеться про те, що міністри обговорять також ситуацію і навколо Азовського моря та зростання мілітаризації в регіоні, соціально-економічну підтримку, яку ЄС міг би надати регіону, і те, як забезпечити вільне і безперешкодне проходження суден Керченською протокою.

Очікується, що голова дипломатії Євросоюзу Федеріка Могеріні запропонує міністрам "додаткові заходи, що стосуються регіону".

"Що стосується Керченської протоки, я не можу вдаватися до спекуляцій. Позиція ЄС із цього питання добре відома російській та українській сторонам", - розповів один з чиновників ЄС.

Також він зазначив, що на засіданні Ради ЄС не планують ухвалювати завершальний документ щодо України.

"Не буде завершального документа. Принаймні не передбачено", - сказав чиновник.

Нагадаємо, раніше Генеральна асамблея ООН висловила серйозну стурбованість з приводу прогресуючої мілітаризації Криму Російською Федерацією. За відповідну резолюцію "Проблема мілітаризації АР Крим та м.Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів", проголосували у понеділок, 17 грудня, на засіданні Генеральної асамблеї ООН. 66 країн-членів проголосували "за", 19 - "проти", 72 - утримались.

Згідно з текстом ухваленого документа, Генасамблея підкреслює, що присутність російських військ у Криму суперечить національному суверенітету, політичної незалежності та територіальної цілісності України і підриває безпеку і стабільність сусідніх країн і європейського регіону. 

ВідеоНад Азовським морем постійно курсують невідомі літаки

Понад десяток ворожих атак упродовж доби! І, знову: важкі міни, керовані ракети, снайперський вогонь та відлуння розривів, що його добре чують мешканці прифронтових населених пунктів Приазов’я. Ситуація на приморській ділянці фронту, помітно загострилася. Мало того, у небі, над морською акваторією, сьогодні до самого обіду, мало не щоп’ятнадцять хвилин курсували - невідомі, швидкісні, й добре помітні за ясної погоди - повітряні борти.

Над Азовським морем постійно курсують невідомі літаки

Залиште свій коментар

Вибір редакції