Міноборони РФ назвало дату випробувального пуску "Булави"

В серпні 2010 року Росія планує поновити випробування російської міжконтинентальної балістичної ракети морського базування "Булава".

Випробування російської міжконтинентальної балістичної ракети морського базування "Булава" поновляться в серпні 2010 року, повідомило джерело в головному штабі ВМФ Росії. Як очікується, запуск ракети відбудеться з акваторії Білого моря з борту атомного підводного човна "Дмитро Донський". У загальній складності в 2010 році будуть проведені три запуски ракети. Один пуск буде здійснений з борту АПЛ проекту 955 "Борей" "Юрій Долгорукий".

За словами джерела, альтернативи "Булаві", яка повинна стати основним озброєнням крейсерів проекту 955/955А/955У "Борей", немає. З цієї причини серія випробувань буде в будь-якому випадку доведена до кінця, і ракету візьмуть на озброєння. Нагадаємо, спочатку планувалося, що "Булава" стане на озброєння ВМФ Росії до кінця 2009 року.

Раніше стало відомо, що спеціальна державна комісія, що займалася розслідуванням причин невдалих пусків "Булави", прийняла рішення про продовження випробувань. Раніше очікувалося, що комісія, сформована на початку квітня 2010 року, оприлюднить підсумки розслідування до кінця травня, однак вони поки не були озвучені. В кінці травня міністр оборони Росії Анатолій Сердюков заявив, що випробування ракети поновляться восени поточного року, а не влітку, як це планувалося раніше. Перенесення термінів було пов'язане з необхідністю контролю виробництва ракет.

У загальній складності було вироблено 12 пусків "Булави", п'ять з яких були визнані успішними. Останній запуск відбувся 9 грудня 2009 року і, як і більшість, виявився невдалим. При кожному невдалому запуску технічні неполадки виявлялися в різних вузлах ракети, що не дозволяло встановити точну причину провалів. На думку головного конструктора "Булави" Юрія Соломонова, невдачі ракети пов'язані з порушенням технології виробництва і неналежним контролем якості.

Твердопаливна "Булава" здатна нести кілька ядерних блоків індивідуального наведення потужністю до 150 кілотонн кожен. Дальність польоту ракети складає близько восьми тисяч кілометрів.

Читайте також:

У Росії спецкомісія дозволила продовжити випробування "Булави"

Міноборони РФ посилило контроль за виробництвом "Булави"

Головний конструктор "Булави" розповів про причини невдалих пусків ракети

Міноборони РФ не відмовиться від ракети "Булава"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: