Міноборони РФ оприлюднило нові дані про втрати СРСР у Великій Вітчизняній війні

Втрати у роки ВВВ склали 26,6 мільйона людей. Доля майже півмільйона військовослужбовців, які потонули, згоріли в танках, навряд чи коли-небудь стане відомою.

За уточненими даними міністерства оборони Росії, загальні людські втрати СРСР у роки Великої Вітчизняної війни склали 26,6 мільйона людей, безповоротні втрати особового складу радянських Збройних сил склали понад 8,6 мільйона людей.

Про це повідомив у середу, 5 травня, в Москві начальник управління Міноборони РФ з увічнення пам'яті загиблих при захисті Вітчизни генерал-майор Олександр Кирилін. Ці цифри повідомлять президентові Росії для того, щоб їх озвучити 9 травня.

"Безповоротні (демографічні) втрати облікового особового складу радянських Збройних сил (вбиті, померли від ран або ті, що не повернулися з полону) за роки війни, з урахуванням Далекосхідної кампанії, склали 8 мільйонів 668 тисяч 400 людей, в тому числі армії і флоту - 8 мільйонів 509 тисяч 300 людей, прикордонних військ КДБ СРСР - 614 тисяч осіб, внутрішніх військ МВС СРСР - 97 тисяч 700 людей. Загальні людські втрати склали 26,6 мільйонів людей ", - заявив Кирилін.

За його словами, на момент початку війни в Червоній армії перебували 4,826 мільйона військовослужбовців, 75 тисяч співробітників інших відомств, які стояли на постачанні міністерства оборони.

За весь час війни було мобілізовано 29,5 мільйона людей. "До 1 липня 1945 року в армії перебували 11,39 мільйона людей, у госпіталях на лікуванні - 1,046 мільйона людей ", - повідомив генерал.

"Міністерство оборони РФ вважає можливим наведені дані про втрати радянських Збройних сил і цивільного населення СРСР за роки Великої Вітчизняної війни затвердити і опублікувати в офіційному порядку", - заявив він.

Що стосується співвідношення людських втрат Збройних сил СРСР і фашистської Німеччини, то воно становить 1,3:1. "Втрати Німеччини склали близько 6 мільйонів людей, їхніх союзників - 806 тисяч", - сказав генерал.

Читайте також:

Від Держдуми вимагають схвалити пакт Молотова-Ріббентропа

Уряд пообіцяв за рік забезпечити житлом усіх інвалідів війни

Уряд затвердив план заходів проведення Року ветеранів

БЮТ вимагає зробити ветеранів УПА учасниками бойових дій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: