Міноборони РФ піддало сумніву дані WikiLeaks про подвійну гру НАТО з Росією

У Росії сподіваються на неправдивість публікацій WikiLeaks щодо подвійної політики НАТО до РФ, проте попередили про свою зосередженність.

Міністр оборони РФ Анатолій Сердюков не вірить у достовірність публікацій на сайті WikiLeaks, зокрема, в питанні подвійної політики НАТО щодо Росії.

"Ми все-таки сподіваємося, що ці публікації не відповідають дійсності або хотіли б, звичайно, щоб так сталося, хоча розуміємо, що будь-яке розміщення військ біля кордону Росії, безумовно, викликає занепокоєння ... Ми будемо змушені вживати якихось заходів, відповідно, адекватних до тих заходів, які вживає та чи інша країна, або, в цілому, блок у даному випадку", - сказав Сердюков в понеділок, 13 грудня.

Він наголосив, що на лісабонському саміті НАТО була прийнята стратегічна концепція НАТО, яка дійсно Росію влаштовує більше, ніж ті варіанти, які розглядалися до того.

Глава російського військового відомства нагадав, що після подій в Південній Осетії в серпні з 2008 року відносини з НАТО припинилися, "хоча це була ініціатива не наша".

"Ми спробували після всіх цих подій вибудувати наші відносини і відновити їх у повному обсязі. Це, безумовно, стосується навчань, спільних заходів і на морі, в Аденській затоці, і, природно, робота з Афганістаном і так далі. Є цілий спектр питань, який ми зараз відновили", - сказав Сердюков.

Він вкотре наголосив, що, згідно з лісабонським документом, Росія не є загрозою для НАТО. "Тому ми на цей документ дивимося з оптимізмом і вважаємо, що наші відносини будуть розвиватися в позитивному ключі", - сказав Сердюков.

Нагадаємо, раніше із розсекреченого сайтом WikiLeaks листування американських дипломатів стало відомо, що НАТО на початку року включило в план з військового захисту Польщі при надзвичайних обставинах три прибалтійські держави - Естонію, Латвію і Литву. На думку західних ЗМІ, даний крок свідчить про існування загрози нападу на країни регіону з боку Росії.

У відповідь у Брюсселі заявили, що НАТО і Росія не є супротивниками один для одного, проте Альянс зобов'язаний і завжди готовий захищати своїх членів, в тому числі й країни Балтії.

Читайте також:

США намагалися перешкодити Росії продавати зброю до Венесуели

Wikileaks: Північна Корея допомагає Бірмі в створенні ядерної зброї

Засновник Wikileaks "взяв у заручники" США: знешкодити його вже неможливо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: