Міноборони Росії гальмує запуск супутників десятків країн

Міноборони РФ гальмує програму космічної співпраці з Україною.

Десятки країн світу стоять у черзі на виведення своїх супутників ракетою "Дніпро", заявив посол України у РФ Володимир Єльченко, коментуючи успішне виведення ракетоносієм "Дніпро" 8 супутників.

"Програма була призупиненна через певні сумніви Міноборони РФ з точки зору фінансової ефективності. Тому було згаяно час, впродовж котрого можна було запустити цілу низку супутників десятків країн, які сьогодні стоять в черзі до 2016 року", - сказав Єльченко.

За його словами, нинішній запуск відбувся після більш як річної перерви у реалізації програми "Дніпро".

Посол наголосив, що відновлення реалізації програми "Дніпро" має величезне не лише політичне, а й економічне значення, оскільки йдеться про залучення сотень підприємств України та Росії до її реалізації. Йдеться про десятки мільйонів доларів, додав Єльченко

"Світ побачив, що можна покладатись на Україну та Росію при запуску своїх супутників. Цим запуском Україна довела, що вона обґрунтовано знаходиться у п'ятірці провідних ракетно-космічних держав світу. Зрозуміло, що це можливо лише за співпраці з Росією, адже ракета - українська, територія запуску – російська. Ракетні війська стратегічного призначення РФ забезпечували запуск", - сказав посол.

Він висловив упевненість, що цей запуск має продемонструвати керівництву Росії та України, що ця програма дуже перспективна і її треба реалізовувати на регулярній основі.

На думку Єльченка, для цього необхідно підготувати відповідну міждержавну програму на 15-20 років.

У свою чергу генеральний директор міжнародної космічної компанії "Космотрас" Володимир Андрєєв зауважив, що цього року заплановано здійснити виведення за допомогою "Дніпра" південнокорейського супутника, а загалом до 2030 року може бути здійснено близько 70 пусків.

Джерело, наближене до виконавців програми "Дніпро", наголосило, що, незважаючи на усі економічні переваги, майбутнє програми залежить від політичної волі керівництва Росії. За словами співрозмовника УНІАН, річне призупинення відбулось саме через позицію Міноборони РФ.

"Домовленості по програмі були досягнуті на рівні президентів Росії та України, але подальша реалізація програми гальмується бюрократичними перепонами на рівні Міноборони Росії", - зазначив співрозмовник інформагентства.

Як повідомлялось, ракета "Дніпро" успішно вивела на орбіту український супутник "Січ-2".

"Січ-2" - це супутник дистанційного зондування Землі, розроблений КБ "Південне" і виготовлений на "Південмаші" в кооперації з іншими українськими підприємствами.

Читайте також:

Росія будує космічний сміттєзбирач

Китай випробував космічний безпілотник, здатний знищувати супутники

Мєдвєдєв шукає винних у мільярдних збитках від падіння супутників

Українська ракета "Дніпро" вивела на орбіту "полярний розвідник"

Росіяни стежитимуть за своїми коровами та козами з космосу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: