Міноборони Японії назвало головні міжнародні проблеми

В щорічному аналізі міжнародної обстановки Міноборони Японії назвало серед основних проблем питання про приналежність Курильських островів.

Міністерство оборони Японії в щорічному аналізі міжнародної обстановки (Білій книзі) назвало серед основних проблем питання про приналежність Курильських островів, територіальний спір з Південною Кореєю, а також зростаючу військову міць Китаю.

Кожне міністерство Японії один раз на рік видає свою Білу книгу. У цьому документі відображаються основні напрями політики країни, огляд ситуації та існуючих проблем у відповідній сфері за рік.

Аналізуючи міжнародну ситуацію, військове відомство Японії головними проблемами бачить нестабільність на Корейському півострові, проблему Тайваню, а також "невирішені проблеми Північних території і островів Токто, що є територією нашої країни".

Основні побоювання Японії викликає зростаюча військова міць Китаю і непрозорість його оборонної політики. Зокрема, Біла книга посилила акцент, що відображає зростаюче занепокоєння Токіо зміцненням і технічним вдосконаленням збройних сил КНР, змінивши вираз "викликає побоювання", використаний у 2009 році, на "є предметом побоювання для регіону і міжнародного співробітництва".

Особливу заклопотаність викликає у Японії активізація китайських військово-морських сил біля берегів Японії.

Значну увагу в Білій книзі також приділено союзницьким відносинам Японії та США. На думку Токіо, розміщені в Японії американські військові бази служать фактором стримування і підтримки стабільності в регіоні.

Нагадаємо, питання про приналежність Курил є перешкодою на шляху підписання між Японією і Росією мирного договору. Токіо вважає себе вправі претендувати на ці території, посилаючись на російсько-японський Трактат про торгівлю і кордони 1855 року. Росія, у свою чергу, називаючи себе правонаступницею Радянського Союзу, вказує на те, що перелічені острови увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни.

У листопаді уряд Японії у відповідь на депутатський запит сформулював сучасний стан чотирьох Південно-Курильських островів як "незаконно зайняті Російською Федерацією".

Пізніше міністерство закордонних справ Японії заявило, що урядовий документ, в якому повідомлялося про незаконну окупації Курил Російською Федерацією, потрапив у ЗМІ помилково і був лише незатвердженою заготівлею.

Читайте також:

Токіо незадоволене проведенням РФ військових навчань на одному з Курильських островів

Японія остаточно оголосила Курили "незаконно окупованими"

Курили йдуть від Японії в бік Росії зі швидкістю 18 мм на рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: