Мінськ дав "Газпрому" дві години на повну оплату транзиту газу

Якщо Росія не заплатить Білорусі 260 млн доларів протягом двох годин, прокачування російського газу до Європи буде перекрите. "Газпром" готовий піти на поступки.

Мінськ дав "Газпрому" дві години для офіційного повідомлення про оплату транзиту газу. У Москві вже висловили готовність поступитися і заплатити ціну, яку вимагає Білорусь.

Якщо Росія не заплатить протягом двох годин, прокачування російського палива до Європи буде перекрите. А якщо оплата виявиться меншою за необхідні 260 мільйонів доларів, транзит буде пропорційно скорочено, повідомив перший віце-прем'єр Білорусі Володимир Семашко.

"Газпром" не вклався у відведені строки для оплати боргу. Давайте почекаємо ще дві години до офіційного повідомлення (про оплату)", - сказав Семашко.

Зі свого боку, офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов заявив, що концерн вже заплатив 228 мільйонів доларів, а також направив Білорусі документи, підписання яких дозволить підвищити ставку за транзит російського газу - за умови введення надбавок на оптові продажі на внутрішньому ринку.

Купріянов пояснив, що мова йде про введення оптових надбавок на газ, що реалізується всередині країни "Бєлтрансгазом", в якому "Газпрому" належить 50%.

"Газпром" пропонує актуалізувати обумовлені раніше сторонами умови внутрішніх продажів газу, згідно з якими в 2009 році оптова надбавка "Бєлтрансгазу" мала становити 10,47 долара за тисячу кубометрів, в 2010 році - 11,07 долара, розповів Купріянов. Він зазначив, що дані надбавки дозволять "Бєлтрансгазу" одержувати прибуток на внутрішньому ринку.

На питання, чи погодиться "Газпром" збільшити транзитну ставку у випадку введення таких оптових надбавок, Купріянов відповів: "Так". Поки ж російський холдинг орієнтується на ставку 1,45 долара за транспортування тисячі кубометрів на сто кілометрів.

Раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що влада Білорусі запросила оплату за транзит газу за ціною, що не відповідає контракту. "Питання повністю неврегульоване", - доповів Міллер главі уряду РФ Володимиру Путіну.

Путін, зі свого боку, заявив, що оплата транзиту повинна здійснюватися відповідно до контракту.

Читайте також:

"Газова війна" триває: Білорусь пригрозила перекрити транзит газу в Європу

Росія відновила постачання газу в Білорусь

Литва стала першою жертвою "газової війни" Росії та Білорусі

Лукашенко наказав перекрити транзит російського газу в Європу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: