Мінськ хоче створити власне космічне агентство

В наступному році Білорусь планує запустити свій супутник, а нова структура вирішить всі питання Білорусі в космічному просторі.

Білорусь планує створити власне національне космічне агентство, йдеться в повідомленні Роскосмоса з посиланням на заяву голови президії Національної академії наук Білорусі Михайла Мясниковича.

Формування нової структури передбачено білоруської національної програмою дослідження і використання космічного простору в мирних цілях на 2008-2012 роки.

"Ми готуємо пропозиції, що стосуються створення та функціонування власного космічного агентства. До кінця цього - початку наступного року вони будуть представлені в уряд. Планується, що нова структура буде вирішувати всі питання, пов'язані з дослідженням і використанням Білорусією космічного простору, в тому числі із застосуванням можливостей нового білоруського супутника, який планується запустити в наступному році ", - сказав Мясникович.

Нагадаємо, що в України таке агентство існує давно. НКАУ було створене в 1992 році. До сфери його управління входять понад 40 конструкторських бюро, промислових підприємств, військових частин, наукових установ і організацій. Серед них - Південний машинобудівний завод ім. Макарова ("Південмаш"), КБ "Південне" ім. Янгеля, Павлоградський хімічний завод, Нікопольській трубний завод і київський завод "Арсенал".

Читайте також:

Зінченко очолив Національне космічне агентство. Експерти в шоці

Тимошенко вийде в космос за два роки

Жінка виграла політ в космос на обгортці від шоколадки (відео)

В космос запускатимуть прибиральника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: