Мінськ посилив митний контроль на кордоні з Росією

Лукашенко наказав посилити митний контроль на російському кордоні. Офіційна причина - збільшення контрафактних товарів.

Державний митний комітет Білорусії вводить посилений режим контролю на основних авто- і залізничних магістралях між Білорусією і Росією.

Про це повідомив голова ГТК Білорусії Олександр Шпилевський.

Режим посилення режиму контролю за переміщенням вантажів, що вводиться за вказівкою президента Білорусії Олександра Лукашенко, набирає чинності з 9:00 17 червня.

Як заявив Шпилевський, "це рішення обґрунтовано, тому що в звичайному режимі роботи за 15 днів нинішнього місяця затримано контрафактних товарів на 8 мільярдів 620 мільйонів рублів". Крім того, за його твердженням, "торік втратили вантажів на напрямі Калінінграда на 10 мільйонів доларів".

Лукашенко також доручив секретаріату Ради безпеки виробити прогноз можливого економічного збитку від дій Москви.

За словами начальника юридичного управління секретаріату Ради безпеки Андрія Шведа, органи забезпечення національної безпеки й інші держструктури також готують план з "прийняття адекватних заходів".

"Нами враховується непередбачуваність, а в деяких випадках і неадекватність дій і вирішень деяких державних органів Росії", - заявив Швед.

Він також назвав безвідповідальними заяви, які пролунали в останні дні з боку Росії. "Ми розцінюємо їх як зазіхання на суверенне право нашого народу самостійно, шляхом відкритих, чесних і демократичних виборів обирати керівництво країни", - заявив представник Ради безпеки.

Як повідомлялося, 13 червня Лукашенко доручив підготувати пропозиції щодо введення митного оформлення на білорусько-російському кордоні.

До цього з боку Білорусії митних структур не було. З російського боку діють пункти прийому повідомлень, які здійснюють митний контроль за товарами з третіх країн, що ввозяться до Росії з Білорусії.

Останнім часом відносини між Москвою і Мінськом ускладнилися. Навесні Росія не видала Білорусії обіцяний кредит в 500 мільйонів доларів, засумнівавшись в платоспроможності Мінська.

Лукашенко розкритикував це вирішення російської сторони, після чого Росія заборонила ввезення в країну білоруської молочної продукції.

Це рішення також викликало критику з боку Мінська. На тлі "молочної війни", що загострилася, Лукашенко відмінив візит до Москви на сесію Організації Договору про колективну безпеку.

Мінськ також відмовився підписати угоду про створення Колективних сил оперативного реагування ОДКБ. Всі ці події супроводжувалися полемікою між російськими і білоруськими чиновниками.

Читайте також:

Росія виграє "молочну війну": білорусів витіснили з ринку

Путін заборонив міністрам ображатись на білорусів

"Газпром" має намір подати до суду на Білорусь

Росія підписала договір про військовий союз ОДКБ без Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: