Мінськ відмовляється направляти своїх військових для участі у ОДКБ

Невдоволення білоруського МЗС викликала прес-конференція посла РФ Сурикова 6 лютого, на якій мова зайшла про підписаний президентами країн-членів ОДКБ 4 лютого в Москві документі про створення КСОР.

Мінськ відмовляється направляти білоруських військовослужбовців для участі в колективних силах оперативного розгортання (КСОР) Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ).

Про це пише російська газета "Коммерсант" від 10 лютого.

"У відносинах між Москвою і Мінськом розгорається серйозний скандал. МЗС Білорусі виступив з різкою відповіддю послу РФ у Мінську Олександру Сурикову з приводу його заяви про участь білоруських військовослужбовців у КСОР ОДКБ. Скандал не просто висвітив нові розбіжності між членами Союзної держави. Мінськ, по суті, як з`ясувалося, не готовий розділити з союзниками одну з головних функцій - оперативно направляти свій військовий контингент туди, де в ньому найбільше матимуть потребу", - повідомляє видання.

Зокрема, невдоволення білоруського МЗС викликала прес-конференція посла РФ Сурикова 6 лютого, на якій мова зайшла про підписаний президентами країн-членів ОДКБ 4 лютого в Москві документі про створення КСОР. Відразу після цього білоруська опозиція висловила занепокоєння з приводу того, що тепер призовники з Білорусі братимуть участь у військових діях за межами країни. 5 лютого глава білоруського МЗС Сергій Мартинов виступив з роз`ясненнями, назвавши затвердження опозиції ”інсинуаціями”. За словами міністра, ”білоруське законодавство не передбачає участі білоруських солдатів у військових діях за кордоном”.

Проте наступного дня зі своїми роз`ясненнями виступив посол РФ у Мінську, який, по суті, спростував вислови Мартинова.

Кажучи про КСОР, Суриков пояснив, що ”міждержавні угоди мають більшу юридичну силу, ніж внутрішнє законодавство країни”. Відповідаючи на запитання, чи ”означає це, що якщо на таджицько-афганському кордоні виникнуть ускладнення, то білоруські солдати направлятимуться туди?”, посол відповів: ”Виходить, що так”.

Реакція Мінська виявилася вкрай жорсткою. 7 лютого білоруський МЗС поширив повідомлення у зв`язку з висловами посла РФ у Білорусі, де підкреслюється, що не посли інших держав розбиратимуться у відповідних нюансах білоруського законодавства. Представник білоруського МЗС нагадав, що ”рішення про задіювання КСОР прийматимуться тільки главами держав ОДКБ і лише на основі консенсусу”. Після чого порадив послу ”не забігати наперед”.

Позачергова сесія Ради колективної безпеки організації Договору про колективну безпеку, що пройшла 4 лютого в Москві, прийняла рішення про створення нової структури в рамках організації – колективних сил оперативного реагування.

До складу КСОР увійдуть військові частини і підрозділи країн ОДКБ - Росії, Білорусі, Вірменії, Киргизії, Казахстану, Таджикистану і Узбекистану.

Читайте також:
Росія створить військовий союз з країн колишнього СРСР
Президент Таджикистану поступився Мєдвєдєву
Мєдвєдєв формалізував свою неприязнь до розширення НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: