Мінськ звинувачує Москву у "маніпуляціях" з кредитами

Міністр фінансів Білорусі розмежував два кредити, які повинні були надійти з боку Росії, а в Москві "змішали поняття".

Міністр фінансів Білорусі Андрій Харковец обвинуватив російську сторону в "маніпуляціях поняттями" на переговорах про виділення Мінську кредитних ресурсів.

Коментуючи заяви про відмову Білорусі узяти кредит на 500 млн доларів в російських рублях, Жарковец повідомив, що мова велася про два різні кредити, і в Москві "змішали поняття".

"Ми запросили два кредити - на 500 млн доларів для підтримки золотовалютних резервів і паралель в російських рублях на 100 млрд рублів для фінансування російської торгівлі. Це два різні кредити", - підкреслив міністр.

Він підтвердив, що російська сторона пропонувала узяти кредит на 500 млн доларів в російських рублях, оскільки рубель вважається конвертованим. "Вони нам заявили, що ми можемо узяти цей кредит і в російських рублях, і в доларах", - сказав міністр.

Позиція білоруської сторони у тому, що "це не відмова від того, щоб узяти кредит в російських рублях, ми говоримо про два принципово різних кредита", підкреслив міністр.

За його словами, питання про надання Білорусі російських кредитів продовжує залишатися у стадії переговорів: "Ми готові надати всю необхідну інформацію, статистика не така погана, але є ряд питань у взаємній торгівлі між двома країнами".

Запрошувані у Росії кредити Мінськ не планує направляти на фінансування витрат бюджету. "Ці ресурси прямують виключно в золотовалютні резерви", - підкреслив Харковец.

Напередодні бюджет Білорусі був скоректований, його витрати скорочені на величину дефіциту. "Витрати бюджету виключно фінансуватимуться за рахунок його доходів", - сказав глава Мінфіну.

Зовнішній державний борг Білорусі, який складає близько 5 млрд доларів, міністр вважає "дуже низьким і абсолютно не загрозливим економічній безпеці країни".

"В середньому наш борг - 11 років до погашення. Ціна - близько 4% річних. Це говорить про те, що дана величина нікчемна для обслуговування, - сказав він. - Ми в зоні досконалої безпеки по відношенню зовнішнього держборгу до ВВП".

За підрахунками білоруського мінфіну, з урахуванням всіх планованих запозичень до кінця 2009 року розмір зовнішнього державниго боргу Білорусі не перевищить 14% ВВП проти 10% ВВП в даний час. Прийнятий в Білорусі граничний безпечний рівень зовнішнього державного боргу складає 20% ВВП при загальноприйнятих в світовій практиці 50% ВВП.

Нагадаємо, 29 травня президент Білорусі Олександр Лукашенко наказав уряду перестати просити підтримки у Росії. Виступ Лукашенка перед своїми чиновниками ознаменувався низкою різких та категоричних заяв.

Читайте також:

Путін дав Білорусі довгоочікуваний кредит

Білорусь попросила у Росії 9 млрд доларів на будівництво АЕС

Білорусь відмовилася отримувати кредит від Росії в рублях

Лукашенко заборонив білорусам кланятися Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: