Мінськ звинуватив Гельсінський комітет у дискредитації Білорусі

У Білорусі незадоволені роботою Гельсінського комітету і звинувачують у спробах дискредитувати країну в очах Заходу.

Міністерство юстиції Білорусі звинуватило правозахисний Білоруський Гельсінський комітет (БГК) у спробах дискредитувати країну в очах Заходу за критику переслідування опозиції після президентських виборів.

Розрізнена опозиція ознаменувала передбачуване переобрання президента Олександра Лукашенка 19 грудня багатотисячним мітингом. Влада жорстко розігнала присутніх, затримала сотні людей і висунула звинувачення в організації масових заворушень більш ніж тридцяти учасникам протестів, включаючи п'ятьох екс-кандидатів у президенти. Євросоюз і США у відповідь пригрозили введенням санкцій проти Мінська.

Мін'юст повідомив, що офіційно попередив БГК. Для рішення про ліквідацію організації необхідно два попередження, винесених протягом року.

"Міністерство юстиції розцінює інформацію БГК, спрямовану в міжнародні організації, як таку, що необ'єктивно відображає роботу державних і правоохоронних органів щодо підтримання у республіці стабільності і правопорядку, навмисне спотворює реальну ситуацію в країні, намагається дискредитувати Білорусь в очах світової громадськості", - йдеться в повідомленні Мін'юсту.

Зараз більш ніж 20 осіб, включаючи чотирьох екс-кандидатів у президенти, перебувають у в'язниці. Адвокати більшості заарештованих опозиціонерів вже понад два тижні не отримували дозволу на зустрічі зі своїми підзахисними.

"Ми скеровували офіційне звернення в ООН, в якому вказали на тиск, який чиниться зараз на адвокатів. Природно, це не сподобалося Мін'юсту", - сказав заступник глави Гельсінського комітету Гаррі Погоняйло.

У середу спеціальні слухання щодо ситуації в Білорусі провів Європарламент, а в четвер такі ж слухання відбуваються в сеймі Польщі. Напередодні КДБ Білорусі не дозволив виїхати до Варшави екс-кандидату Олександру Михалевичу і матері лідера Білоруської християнської демократії Павла Северинця. Михалевич і Северинець зараз перебувають у в'язниці.

"Усе це - дії влади, яка намагається таким незграбним чином зменшити розпал критики, намагається збити хвилю солідарності з демократичною Білоруссю. Але сьогодні ніхто не дасть Лукашенкові вибудувати навколо Білорусі глуху залізну завісу", - сказав Погоняйло.

В останні кілька днів білоруський міністр закордонних справ Сергій Мартинов здійснив серію візитів до країн Євросоюзу і зустрівся з високим представником ЄС з міжнародних справ Катрін Ештон, яка зажадала від Мінська негайного звільнення політичних ув'язнених.

Тим не менше, протягом двох тижнів після виборів правоохоронні органи провели серію обшуків в офісах опозиційних партій, незалежних ЗМІ та квартирах опозиційних активістів.

У середу влада Білорусі відкликала ліцензію на мовлення в популярній приватній радіостанції Авторадіо, вважаючи екстремістською діяльністю трансляцію в її ефірі агітаційних матеріалів опозиційних кандидатів у президенти в ході грудневих виборів.

МВС каже, що продовжує розслідування і вже встановило 120 активних учасників заворушень.

Читайте також:

Студентів, які виступили проти Лукашенка, масово виганяють з вузів

Білоруське ТБ показало фільм про опозиціонерів з поясами шахідів (відео)

У Бресті Лукашенку встановлять прижиттєвий пам'ятник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: