Минулого року пірати захопили рекордну кількість суден

За 2010 рік пірати захопили 53 судна. Був узятий у полон 1181 моряк, вісім були вбиті.

Кількість нападів на судна по всьому світу за підсумками 2010 року зросло на 10% в порівнянні з аналогічним показником попереднього року і становило 445 атак - це найвищі показники за останні роки.

Про це йдеться у звіті Центру моніторингу піратських нападів (Piracy Reporting Centre, PRC) Міжнародного морського бюро (International Maritime Bureau, ММБ).

За даними ММБ, за рік пірати захопили 53 судна. Був взятий в полон 1181 моряк, вісім були вбиті. За підсумками 2009 року бюро повідомляло про 1050 захоплених розбійниками мореплавців.

"Ці цифри, які показують кількість заручників і захоплених суден, найвищі, які ми коли-небудь спостерігали", - наводяться у звіті слова голови Центру моніторингу піратських нападів ММБ Поттенгала Мукундана.

Погіршення безпеки мореплавання пов'язано з подальшою активізацією сомалійських піратів.

Біля самого узбережжя Сомалі, яке ще з 1991 року не існує як єдина держава, в 2010 році було скоєно 92% усіх вироблених атак і захоплено 49 суден і 1,016 людини.

Як наголошується в документі, тоді як напади піратів біля берегів Сомалі в 2010 році почастішали, число атак в районі Аденської затоки знизилося до 53 в порівнянні з 117 атаками, зареєстрованими в 2009 році. За даними ММБ, це могло бути пов'язано з посиленою роботою з патрулювання вод міжнародними силами морської безпеки.

Крім того, пірати в 2010 році також досить активно діяли біля узбережжя Нігерії - там зареєстровано 13 нападів на судна з подальшим захопленням, чотири судна були обстріляні, стосовно двох суден були зроблені спроби захоплення.

За даними Міжнародного морського бюро, в 2010 році активізувалися пірати в Південно-Китайському морі, де було здійснено 31 напад.

Читайте також:

Україна проявила лідерство і розказала ООН, як боротись з піратами

Пірати захопили рекордну кількість кораблів за останні 5 років

В Європі вперше засудили сомалійських піратів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: