Мінус 100 мільярдів рублів: на Московській біржі обвалилися акції "Яндекса"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Компанія втрачає гроші через законодавчі ініціативи російської влади.

Обговорення в так званій Держдумі РФ проєкту рішення щодо обмежень участі іноземних інвесторів у медійних ресурсах суттєво позначилося на вартості акцій провідних російських інформаційних ресурсів. Про це пише Медуза.

Так, 11 жовтня на Московській біржі акції "Яндекса" впали на 18%, внаслідок чого компанія подешевшала одразу на 100 мільярдів рублів. Відкриття торгів на американській NASDAQ лише підтвердило тенденцію до зниження котирувань цінних паперів "Яндекса". Одночасно на Лондонській біржі знизилася вартість акцій Mail.ru Group на 3%.

Аналітики вбачають причину цьому в законопроєкті представника прокремлівської партії "Єдина Росія", котрим пропонується обмежити до 20% частку іноземного капіталу в "значущих інформаційних ресурсах", а в разі відмови компаній виконати таку вимогу – обмежити право голосу іноземців тими ж 20%, а самі ресурси покарати забороною розміщувати рекламу.

Російські ЗМІ зауважують, що законопроєкт був внесений до нелегітимної через вибори в окупованому Криму Держдуми РФ на прохання співробітників адміністрації президента Володимира Путіна. Однак голова комітету з інформаційної політики Леонід Левін усе ще сподівається знайти компроміс між страхами влади та інтересами інвесторів. За його словами, однозначного рішення щодо документу ще немає, воно з’явиться не раніше листопада.

Гендиректор "Яндекса" Олена Буніна назвала ініціативу прокремлівських сил дискримінаційною. Натомість Федеральна антимонопольна служба та Роскомнагляд підтримали законопроєкт. Леонід Левін, своєю чергою, пояснив, що вибір доводиться робити між безпекою державних інституцій та інвестиціями й сучасними сервісами, існування котрих внаслідок обмежень може опинитися під загрозою. На його думку, завданням комітету є "зближення позицій і знаходження балансу".

Раніше в Раді національної безпеки і оборони України запевнили, що не будуть скасовувати санкції проти Росії, зокрема і проти російських соцмереж, а також компанії “Яндекс”. Правоохоронцям нагадали про важливість моніторингу дотримання схвалених обмежень.

Відео "Яндекс" передавав персональні дані українців безпосередньо до Москви

Залиште свій коментар

Вибір редакції