Місце на пляжі треба бронювати, а купатися в масці: як Італія та Іспанія виходять з карантину

Дата публікації
Перегляди
2893
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Місце на пляжі треба бронювати, а купатися в масці: як Італія та Іспанія виходять з карантину

Фото: Associated Press

В Іспанії чотири фази виходу з карантину.

В Італії, яка одна з найбільш постраждалих від коронавірусу країн у Європі, від 4 травня знову можна гуляти у парках та вільно їздити в межах свого регіону. А в Іспанії після надсуворого карантину запрацювали перукарні, частина офісів і деякі ресторани, про це в сюжеті ТСН.19:30.

В Італії від 4 травня почали відкриватися парки та сквери. Також у деяких регіонах дозволити гуляти узбережжям. Але із дистанцією щонайменше в один метр. Бігати можна навіть без маски, але якщо поблизу немає інших людей.

На пляжах офіційно відпочивати можна від 29 травня, але із суворими правилами. Зокрема, між парасолями має бути дистанція 4,5 метри.

Європа "оживає": як реагують на зняття карантину італійці та іспанці

Європа "оживає": як реагують на зняття карантину італійці та іспанці

Щоб це реалізувати, поки розглядають різні проєкти. Один з них - Safe Beach Space. Згідно з цим проєктом, замовляти місце на пляжі потрібно буде через мобільний додаток. Працівники пляжів мають бути усі в масках. 

"Я зробила маску просто вдома. Спочатку як жарт для своїх дітей. Ми запостили це "трікіні". Ідея всім дуже сподобалася, почали писати клієнти", - каже дизайнерка Тіціана Скарамуццо.

В автобуси, метро, які вже також працюють, можна заходити лише у масці, кількість пасажирів обмежена. Після карантину відновили роботу деякі кафе, але замовлення дозволено брати лише з собою.

Мешканка італійського міста Фано Алессандра Фаусті розповідає, що після двох місяців ізоляції відчуває волю. Але наголошує, що навіть зараз усі повинні дотримуватись правил, яких раніше ніколи не було. 

"Але ми чекаємо, якою буде ситуація з кількістю інфікованих, маємо надію на краще", - каже вона.

Попри те, що Іспанія побила в Єропі рекорди за рівнем смертності, відсоток зараження коронавірусом продовжує падати. Уряд наразі переймається тим, щоб не сталося повторної хвилі пандемії. Тому країна виходитиме з карантину поетапно і 4 травня почалася одна з чотирьох фаз - нульова.

Зокрема, влада дозволила відновити роботу магазинам площею до 400 кв.м, у які можна приходити виключно за попередньою домовленістю. За аналогічним принципом працюватимуть бари та ресторани.

Власники магазинів одягу мають дезінфіковувати товар, перукарні можуть обслуговувати по одній людині й теж обробляти все приладдя та приміщення після кожного клієнта. Однак, прогулянки для дорослих та дітей обмежені досі. Також зберігається перебування у масках завжди і всюди.

До першої фази, коли на 30% відкриють ресторани та кафе та готелі, можуть перейти від 11 травня.  Водночас, цієї середи, 6 травня, парламент Іспанії збирається подовжити загальний надзвичайний стан у країні ще на 15 днів.

Христина Суворіна та Олександра Молоткова 

Наступна публікація