Місце витоку радіації на "Фукусімі" шукають за допомогою барвника

За допомогою засипаного у воду 13 кг білого барвника фахівці намагаються з'ясувати, звідки відбувається витік радіоктивної води.

У Японії фахівці ніяк не можуть знайти місце витоку зараженої води з АЕС "Фукусіма-1", вміст радіоактивного йоду в якій перевищує допустимі межі в 10 тис. разів.

Спочатку передбачалося, що вона проникає з другого реактора в ушкоджений технічний колодязь для електрокабелів, а потім потрапляє в море.

Однак у понеділок представник компанії-оператора станції Tokyo Electric Power (TEPCO) повідомив, що за допомогою засипаного у воду 13 кг білого барвника було встановлено, що заражена рідина витікає з іншого приміщення.

Як повідомляється, тріщину у фундаменті працівники станції закладають тирсою та уривками газет: папір і тирсу змішують для цього зі спеціальним полімером.

Як сподіваються влада, це дозволить хоча б частково зберегти Тихий океан від потрапляння радіоактивної води. Спроба використовувати бетон для ліквідації тріщини раніше закінчилася невдачею.

За оцінкою японських чиновників, на відновлення системи охолодження станції піде декілька місяців. І навіть після того, як ситуація буде відносно стабілізована, на повну ліквідацію аварії будуть потрібні роки.

Як заявив представник Агентства з ядерної та промислової безпеки Хідехіко Нішіяма, поворотного моменту слід чекати протягом наступних місяців, проте це не буде остаточною перемогою. Такі ж приблизні терміни в неділю назвав радник прем'єр-міністра Японії Наото Кана, депутат парламенту Госі Хосоно.

Тим часом уряд Японії зажадав від компанії TEPCO прискорити роботи з припинення витоку радіоактивної води в океан. Про це заявив у понеділок генеральний секретар кабінету міністрів Юкіо Едано.

Як, у свою чергу, повідомив у понеділок представник оператора АЕС, витік радіоактивної води в морі вирішено зупинити за допомогою спеціального щита, який закриє ділянку бетонного причалу від південного водоприймача АЕС до розташованого поруч з ним технічного колодязя, в зовнішній стінці якого і виникла тріщина довжиною 20 см. Тріщина була виявлена ​​в минулу суботу. Її терміново забетонували, однак розчин не затвердів і обсяг витоку після цього не ослаб.

У неділю фахівці спробували закрити пролом за допомогою змішаного з подрібненим папером і тирсою полімерного порошку, який застосовують в дитячих підгузниках і здатного вбирати в 50 разів більше власного об'єму. Але і цей варіант не приніс позитивного результату.

Як передбачається, можливо, для забивання тріщини будуть використовуватися хімічні речовини.

Незважаючи на витік зараженої води в Тихий океан, влада наполягає, що ніякого збитку для здоров'я людей це поки що не становить, і рибні ресурси не будуть заражені.

Як зазначили в TEPCO, співробітники компанії продовжують пошук інших місць витоку в дренажній системі АЕС.

Фахівці продовжують вести роботи з відкачування радіоактивної води, яка заповнила підвали турбінних відсіків першого, другого і третього енергоблоків на АЕС. Вода серйозно ускладнює роботи з охолодження реакторів.

Скупчення радіоактивної води у ряді будівель станції та її витік за їх межі викликали різке зростання радіації в морській воді у АЕС, що перевищує припустиму межу майже в 4,4 тисяч разів.

Нагадаємо, на АЕС "Фукусіма-1" напередодні були знайдені тіла двох співробітників станції, які вважалися зниклими безвісти після руйнівного землетрусу 11 березня.

Тіла загиблих виявили в підземних приміщеннях станції серед уламків. Будівля АЕС отримала серйозні пошкодження від підземних поштовхів і хвилі цунамі, висота якої в цьому районі перевищила 10 метрів.

Читайте також:

Викиди радіації в Японії триватимуть ще кілька місяців

Японія назвала ситуацію на "Фукусімі" критичною, проте стабільною

Витік радіоактивної води на "Фукусімі" зупинити не вдається

В Японії виявили витік радіоактивної води з "Фукусіма-1" в море

ВідеоЗ "Фукусіми-1" зіллють в море 10 тисяч тонн радіоактивної води

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: