Місія ООН залишила Абхазію

Причиною виведення представників місії стало вето Росії на рішення про продовження її мандату.

Місія ООН залишила Абхазію, 15 липня з країни виїхала остання група спостерігачів організації. Серед них був і головний військовий спостерігач, генерал Анвар Хусейн.

Представники місії були вимушені завершити роботу в Абхазії, після того, як Рада Безпеки ООН не змогла продовжити їм мандат. Причиною цього стала позиція Росії, яка заблокувала резолюцію про продовження мандата, скориставшись правом вето. 

Російська сторона наполягала на тому, щоб в документах, що стосуються роботи спостерігачів, був відображений статус Абхазії як незалежної держави. 

Раніше група моніторингу працювала в регіоні як "Місія ООН в Грузії", при цьому спостерігачі були присутні як на території, підконтрольній грузинській владі, так і в невизнаній республіці Абхазії. 

Суперечка про нову назву місії і новий статус спостерігачів розгорілася незабаром після визнання незалежності Абхазії Росією. Правда, наприкінці 2008 року, коли обговорювалося чергове продовження мандата, сторонам удалося дійти компромісу. Було вирішено, що структура, яка працює в зоні абхазького конфлікту, носитиме назву "Місія ООН" (без вказівки географічній приналежності). 

Місія ООН в Грузії була створена в 1994 році після грузино-абхазької війни. Спостерігачі повинні були стежити за виконанням угоди про припинення вогню. 

Нагадаємо, що в червні 2009 року була також згорнута місія спостерігачів ОБСЄ, що працювали в зоні грузіно-осетинського конфлікту. Це сталося за аналогічних обставин. 

Рішення про продовженні мандата спостерігачів було заблоковано Росією в Постійній раді ОБСЄ. 

У Грузії як і раніше працюють спостерігачі Євросоюзу, вони ведуть моніторинг в районах, прикордонних з Південною Осетією й Абхазією. Допускати їх на свою територію влада обох республік відмовилася. 

Читайте також:

Мєдвєдєв прилетів у Південну Осетію. Тбілісі заявляє про провокацію

США вважають, що Мєдвєдєв "недоречно" з’їздив до Цхінвалі 

Росія підрахувала "жертв геноциду" у Південній Осетії

Біля абхазького кордону підірвано авто місії Євросоюзу. Є жертви 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: