Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Місія поки нездійсненна: навколо евакуації українців з Непалу після землетрусу розгорівся скандал

Українські журналісти в Непалі попросили про допомогу від МЗС України.

Із Непалу, де тиждень тому стався найпотужніший за останні 80 років землетрус, і досі не можуть евакуювати близько 70 українців.

З України за ними відправили літак. Проте в аеропорту в столиці Непалу Катманду його незмогли прийняти через завантаженість летовища, а також через завелику масу самого літака. Тож він приземлився в столиці сусідньої Індії Делі. Там вийшла з ладу одна деталь. З України передали нову, але вона не підійшла. Чекають ще на одну.

Тим часом прес-служба Кабміну України звітується, що "за сприяння оперативної групи Департаменту консульської служби МЗС, яка знаходиться у Катманду, за рахунок коштів МЗС забезпечено транспортний супровід та харчування громадян України, у готелях розміщено 27 осіб. Ще близько 20 осіб найближчим часом буде переміщено в готелі Катманду. Декілька наших громадян протягом доби самостійно повернулися в Україну. Ті, хто залишаються в Непалі, перебувають у наметовому таборі на території резиденції Почесного консула України в Катманду. Наші громадяни забезпечені їжею, водою, першим необхідним".

Інформація про загиблих або постраждалих в результаті землетрусу громадян України не надходила.

Журналісти, які перебувають у Непалі разом з представниками української Державної служби з надзвичайних ситуацій, попросили про допомогу від МЗС України. Про це повідомляє "Громадське ТБ".

У складі групи журналісти "5 каналу", "Нового каналу", СТБ, "Громадського", "Еспресо", каналів "Україна", "1+1", "112" та сайту "Українська правда".

Як повідомляє кореспондент "Громадського" Богдан Кутєпов, у зв'язку зі скрутним становищем, у якому опинились 14 медійників, що супроводжували вантаж та евакуаційну групу ДСНС, медиків, психологів та реабілітолога, залишились без можливості самостійно продовжувати роботу.

"Після того, як журналістам пояснили за порадою керівника консульського департаменту МЗС Андрія Сибіги, вони написали офіційні заяви, щоб держава мала змогу десь розмістити цю групу. Адже нам запропонували після 18 години залишити територію резиденції і власними силами розміститись у готелях. А на території резиденції мають залишитись лише громадяни з дітьми", - пояснив він.

Офіційно евакуйованим МЗС надає допомогу, а в 14 журналістів фактично не залишилось можливості самостійно утримувати себе на території Непалу.

"Тому дійшли висновку, що вони також українці, які потребують евакуації", - розповів Богдан Кутєпов.

 

Літак не можуть завести тому, що в Делі доставили - УВАГА! - не ту запчастину. Тепер спеціальний рейс "Мотор-Січі" везе ...

Posted by Bohdan Kutiepov on 3 травня 2015 р.
 

Ми з Максом з 5 каналу та Оксани з каналу Україна ніяк не натішимось, шо знайшли брудні одноразові тапки з готелю, в якому ночували колись в Делі. Ділимось, хто перший піде в душ.

Posted by Bohdan Kutiepov on 4 травня 2015 р.
 

Зорян Шкіряк фотографує наш бідний Іл-76 в аеропорту Делі перед вильотом в Катманду три дні тому.

Posted by Bohdan Kutiepov on 4 травня 2015 р.

 

Нардеп Борислав Береза говорить, що стоянка літака в Делі обходиться Україні в 500 доларів США на годину.

 

Эвакуация украинцев из Непала - это гребанный стыд. 40 человек так и не вышли на связь. МИД Украины молчит. Поисковая ми...

Posted by Borislav Bereza on 4 травня 2015 р.

Відео Близько 100 наших земляків усе ще чекають евакуації з Непалу

Залиште свій коментар

Вибір редакції