Місія СНД визнала вибори в Молдові демократичними

Спостерігачі від місії, які в день виборів відвідали виборчі дільниці 28 з 35 виборчих округів, відзначили деякі недоліки у роботі виборчкомів. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Місія спостерігачів СНД, яка брала участь в моніторингу позачергових виборів у парламент Молдові, вважає минулі вибори демократичними, заявив на прес-конференції в четвер в Кишиневі глава місії, виконавчий секретар СНД Сергій Лебедєв. За його словами, оцінки місії ОБСЄ та СНД збігаються.

"Місія (СНД) вважає, що дострокові вибори в парламент, проведені у відповідності з діючим в країні законодавством, в умовах політичного плюралізму і визнає минулі вибори демократичними, такими що забезпечили вільне волевиявлення громадян республіки", - процитував він звітний документ місії.

Дострокові парламентські вибори пройшли в Молдавії 29 липня. За даними після обробки 98% бюлетенів, молдовські комуністи набрали 45,1% голосів (48 депутатських мандатів), ліберал-демократи - 16,4% (17 місць у парламенті), ліберали - 14,4% (15 місць), демократична партія 12,6% (13 місць) і альянс "Наша Молдова" 7,4% (вісім місць).

Спостерігачі від місії, які в день виборів відвідали виборчі дільниці 28 з 35 виборчих округів, відзначили деякі недоліки у роботі виборчкомів, однак "Такі випадки були одиничними і не вплинули на вільне волевиявлення виборців і результати виборів". У місії спостерігачів СНД відзначили, що представництво у складі виборчих органів різних політичних сил стало гарантією об'єктивності і прозорості проведення виборів, у тому числі підрахунку голосів виборців.

Лебедєв констатував разом з тим, що на останньому етапі передвиборна кампанія прийняла "надто гострий характер", коли кандидати в депутати дозволяли собі або перебувати на межі, або виходити за рамки етичних норм.

"Але ми вважаємо це хворобами росту, які переживають практично всі держави СНД, проте з часом картина змінюється на краще", - сказав Лебедєв.

Він також зазначив, що місії ОБСЄ та СНД в Молдавії "прийшли до єдиної думки, що наші оцінки щодо проведення виборів збігаються, як це було і в квітні поточного року".

Від СНД на дострокових виборах в Молдавії було акредитовано 66 міжнародних спостерігачів, які представляли вісім держав Співдружності, Міжпарламентської асамблеї СНД, Парламентські збори Росії та Білорусії, Виконавчий комітет СНД.

Читайте також:

Вибори в Молдові: комуністи лідирують, але програють

Вибори в Молдові визнані такими, що відбулися

Молдавський парламент знову не обрав президента і буде розпущений

Молдавські демонстранти підпалили адміністрацію президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: