"Мисливець на нацистів" виявився агентом "Моссаду"

Співпраця "мисливця" Симона Візенталя з "Моссадом" полягала в пошуці для них втікачів нацистів. Крім цього, він забезпечував "Моссад" інформацією про німецьких вчених та інженерів-ракетників, що працюють в Єгипті.

"Мисливець" на нацистських злочинців Симон Візенталь співпрацював з ізраїльською розвідкою "Моссад". Така інформація міститься в його біографії, яку написав Том Сєгєв. Біографія вийшла в світ 2 вересня.

Згідно з документами з архіву Візенталя, на які посилається Сєгєв, "мисливець на нацистів" почав співпрацювати з ізраїльською розвідкою в 1948 році. Тоді в Австрії Візенталь допомагав агентам спецслужб у операції, яка закінчилася невдачею, по затриманню Адольфа Ейхманна - колишнього високопоставленого керівника гестапо, відповідального за знищення мільйонів євреїв.

Про те, що Візенталь вже тоді працював з ізраїльськими розвідниками, свідчать також звіти учасників операції. При цьому, за даними біографа, агентом "Моссаду" Візенталь став після того, як в 1960 році з його допомогою Адольф Ейхманн був спійманий. Ейхманна, знайденого в Буенос-Айресі, перевезли до Ізраїлю і стратили.

Робота Симона Візенталя на ізраїльську розвідку тривала близько 10 років. "Моссад" виплачував йому щомісячно близько 300 доларів і фінансував створений ним в 1947 році центр єврейської документації, що займався розшуком нацистських злочинців.

В основному співпраця Візенталя з ізраїльськими спецслужбами полягала в пошуці для них втікачів нацистів. Крім цього, він забезпечував "Моссад" інформацією про німецьких вчених та інженерів-ракетників, що працюють в Єгипті.

Симон Візенталь, який сам пережив Голокост, за роки роботи знайшов близько 1000 нацистських військових злочинців. У 1970 році в Лос-Анджелесі був створений центр його імені, що займається захистом прав людини, боротьбою з антисемітизмом та вивченням Голокосту.

Читайте також:

До розслідування загибелі британського розвідника підключилося ЦРУ

США розширили таємні операції - від Африки до країн колишнього СРСР

Затверджено нового керівника національної розвідки США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: