"Містер Ікс" обдурив банки майже на три мільярди

Діяв він протягом 2-х років, а у своїх схемах використовував підроблені акредитиви різних компаній, включаючи найбільшу в країні сталеливарну фірму Khuzestan Steel.

В Ірані шахрай обдурив банки на 28 трлн ріалів (2,6 млрд дол.), повідомляє France 24.

Місцеві ЗМІ вже назвали подію однією з найбільших афер в історії Ісламської республіки. Особливо підкреслюється, що зловмисник, його називають "Містер Ікс", працював сам.

Також повідомляється, що діяв він протягом 2-х років, а у своїх схемах використовував підроблені акредитиви різних компаній, включаючи найбільшу в країні сталеливарну фірму Khuzestan Steel.

Від дій шахрая постраждали як мінімум 8 банків.

Слідчі органи країни ведуть розслідування події, але поки утримуються від оголошення будь-яких результатів. Відзначається тільки той факт, що таке стало можливим в результаті безпрецедентного рівня корупції державної та банківської систем".

Разом з тим повідомляється, що перш ніж інформація про аферу стала доступна пресі, голова судової системи Ірану аятолла Садек Ліраджані відзвітував про затримання "Містера Ікс". При цьому він відмовився дати хоч якусь додаткову інформацію, у тому числі про долю викрадених коштів.

Згідно з даними міжнародної організації Transparency International, яка в тому числі складає рейтинг рівня відсутності корупції, в 2010 р. Іран перебував на 146 місце з 178.

Читайте також:

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: