Місто в Чилі може повторити долю римського Помпея

Часткове руйнування кратера вулкана Чайтен на півдні Чилі створює небезпеку сходу лави на місто. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Місто Чайтен розташоване всього в 10 кілометрах від схилів вулкана і зруйнований його кратер створює небезпеку сходу лави на місто. Люди, які раніше добровільно залишилися в місті, готуються назавжди залишити свої будинки.

Минулого тижня вулкан знов вступив в активну фазу після декількох місяців затишшя. Він почав викидати в повітря клуби попелу. Місцева влада оголосила цей район "особливо небезпечною зоною", було оголошено евакуацію. Близько 250 людей залишили місто, проте декілька десятків жителів Чайтена відмовилися виконати розпорядження влади, не дивлячись на попередження, що в разі сходу лави врятувати людей буде майже неможливо.

На думку експертів, зараз ситуація в районі лиха "надзвичайно серйозна", тим паче, що рівень води в річці Бланко значно підвищився, вона може вийти з берегів і перекрити шлях для евакуації.

Вулкан Чайтен несподівано почав вивергатися в травні минулого року після сотень років мовчання. Протягом декількох днів він викидав в повітря клуби попелу, який засипав територію на півдні Чилі і Аргентини. Близько 4 тисяч чоловік були евакуйовані з району лиха.

В результаті виверження, а також проливних дощів і повеней, інфраструктурі міста Чайтен завдано великого збитку. Більшість його жителів так і не змогли повернутися в свої будинки.

На початку 2009 року уряд Чилі порахував недоцільним відновлювати місто і було вирішено перенести його в інше місце, подалі від вулкана.

Читайте також:

В Чилі прокинувся гігантський вулкан

У Чилі прокинувся вулкан

Колумбійський вулкан Галерас загрожує тисячам людей

Токіо засипало вулканічним попелом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: