Місяць після землетрусу в Японії: 13 тис. загиблих, увага прикута до "Фукусіми"

Найбільша кількість загиблих припадає на префектури: Міяги - 8017 осіб, Івате - 3811 осіб і Фукусіма - 1226 осіб.

11 квітня - рівно місяць з дня руйнівного землетрусу в Японії. Кількість жертв стихії, за останніми даними, становило 13 тис. 116 осіб, 14 тис. 377 людей зникли безвісти. Як і раніше дуже пильна увага влади прикута до аварійної АЕС "Фукусіма-1". Кілька днів тому там вдалося зупинити витік радіоактивної води, проте фон навіть у півсотні кілометрів від станції все ще перевищує допустимі значення в десятки разів.

За даними національного поліцейського агентства Японії, найбільша кількість загиблих припадає на префектури: Міяги - 8017 осіб, Івате - 3811 осіб і Фукусіма - 1226 осіб. Велика частина зниклих безвісти також припадає на ці три префектури, найбільш постраждалі в результаті стихії. Список постраждалих, опублікований поліцією, містить дані про 4792 поранених.

Майновий збиток від землетрусу і цунамі 11 березня виражається в більш ніж 151 тис. пошкоджених і 48,7 тис. повністю зруйнованих будинків.

Японський уряд планував розширити зону евакуації біля АЕС "Фукусіма-1" через високий рівень радіації. Передбачалося, що зона може бути розширена до 30 км. Однак, пізніше влада Японії прийняла рішення не збільшувати радіус зони відчуження.

Виступаючи 11 квітня на прес-конференції в Токіо генсек кабінету міністрів Юкіо Едано заявив, що небезпека нового великого викиду радіації з АЕС "Фукусіма-1" зараз істотно знизилася.

Генсек висловив думку про доцільність збереження в цілому нинішньої 20-кілометрової зони евакуації. Поки, за його словами, заклик покинути цей район носить характер рекомендації, а рішення про примусове виселення звідти ще не прийнято.

У той же час у понеділок, 11 квітня, прохання підготуватися до евакуації отримали від уряду Японії влада селища Іітате. Воно знаходиться за межами 20-кілометрової зони, але там вже значний час спостерігається досить високий рівень радіації. Зокрема, в селищі заборонили пити водопровідну воду.

Також 11 квітня очікується прибуття на "Фукусіма" глави компанії-оператора станції TEPCO.

Між тим, прем'єр-міністр Японії Наото Кан висловив вдячність усім державам, які допомогли його країні після стихійного лиха 11 березня.

Він висловив упевненість, що Японія "обов'язково відродиться, воскресне, стане ще сильнішою" і віддячить людей світу "за їх теплу допомогу".

Читайте також:

Евакуйовані японці покинули напризволяще своїх тварин у Фукусімі (відео)

Японські діти розпочали новий навчальний рік у школах-притулках

Новий землетрус в Японії спричинив проблеми на трьох АЕС

Японія шукає чорнобильських ліквідаторів для порятунку "Фукусіми"

ВідеоМісяць після землетрусу в Японії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: