Мітинг опозиції у Тбілісі. Дежавю?

У Грузії опозиція знову провела мітинг. Цього разу - з вимогою відновити мовлення каналу "Імеді" та звільнити затриманих.

Об'єднана опозиція Грузії обіцяє відновити акції протесту біля парламенту, якщо влада країни не дасть можливість телекомпанії "Імеді" відновити мовлення, заявили лідери опозиції на акції в неділю, повідомляє агенція "Новости-Грузия".

Мітинг почався близько 14.00 (12.00 за київським часом) в історичній частині Тбілісі, в районі Ріке, після чого протестувальники з транспарантами "Ні насильству" пройшли через центр міста до будівлі парламенту.

Мітинг і маніфестація 25 листопада стали першою масовою акцією опозиції після розгону мітингів 7 листопада, запровадження надзвичайного стану й оголошення в Грузії дострокових президентських виборів.

Хід очолювали лідери Об'єднаної опозиції на чолі з кандидатом у президенти Грузії Льованом Гачечиладзе.

Прихильники опозиції вимагали відновити мовлення телекомпанії "Імеді", звільнити затриманих під час акції 7 листопада й закликали народ Грузії об'єднатися та зробити правильний вибір 5 січня.

"Міша (Саакашвілі) пішов з грузинської політики й ніколи назад не повернеться. Саакашвілі пішов, але його режим все ще існує. Грузинський народ скаже своє слово, і Об'єднана опозиція переможе 5 січня", - заявила, звертаючись до присутніх, представниця Республіканської партії Тіна Хідашелі.

Кількість учасників маніфестації ввечері, за оцінками спостерігачів, складала близько 15 тисяч чоловік. Організатори акції заявили журналістам, що протягом дня в мітингу й маніфестації взяло участі не менше 50 тисяч.

Співробітники поліції, що блокували рух у центрі міста, не втручалися в події.

Рішення про запровадження надзвичайного стану президент Грузії Михаїл Саакашвілі ухвалив у листопаді у зв'язку з масовими безладами, що відбувалися в Тбілісі після того, як поліція пішла на розгін акції опозиції, що вимагала відставки президента і проведення парламентських виборів навесні наступного року, коло парламенту.

7 листопада в центр міста був введений спецназ і армійські підрозділи, припинив роботу громадський транспорт. При розгоні демонстрації поліція та спецназ застосували сльозоточивий газ, водомети та гумові кулі. За даними Міністерства охорони здоров'я Грузії, під час зіткнень постраждали близько 600 чоловік, із них близько 30 - співробітники поліції.

Введення НС дозволило керівництву країни повністю на період його дії блокувати проведення акцій протесту опозиції у всіх населених пунктах країни. До завершення дії режиму надзвичайного стану в країні було заборонено проведення мітингів, маніфестацій і страйків. У країні працював лише один телевізійний канал, за яким було збережено право розповсюджувати інформацію – громадське телебачення.

НС у Грузії було скасовано 16 листопада, всі телеканали та радіостанції відновили роботу в попередньому режимі, окрім телерадіокомпанії "Імеді". Відновлення мовлення компанії, засновником якої є бізнесмен Бадрі Патаркацишвілі, що передав її в управління транснаціональної корпорації News Corporation медіамагната Мердока, залишається під великим питанням. Власті країни заявляють, що компанія поширювала в ефірі заклики до скидання влади, і відносно неї ведеться справа про участь у спробі держперевороту. На майно та ліцензію каналу накладений арешт.

Президент Грузії оголосив про призначення на 5 січня дострокових президентських виборів і референдуму про строки проведення виборів до парламенту. Вранці 25 січня Саакашвілі склав з себе повноваження президента, а парламент затвердив рішення про проведення дострокових виборів глави держави 5 січня наступного року. Виконання обов'язків президента тимчасово покладене на голову парламенту Грузії Ніно Бурджанадзе.

Мітинг у Тбілісі (Фото: Архів)
У мітингу взяло участь близько 15 тисяч людей. (Фото: Архів)
Напередодні в ЦВК Грузії було представлено дев'ять заявок від партій та ініціативних груп на отримання бланків для збору 50 тисячі підписів, необхідних для реєстрації кандидатів у президенти на виборах 5 січня.

Партія "Єдиний національний рух" після офіційного підтвердження парламентом дати дострокових президентських виборів готова почати збір підписів прихильників чинного президента Михаїла Саакашвілі.

Лейбористська партія висуває кандидатом в президенти свого лідера Шалву Нателашвілі, політоб'єднання "Нові праві" - Давида Гамкрелідзе. Ініціативні групи організовують збір підписів для висунення лідера партії "Надія" Ірини Сарішвілі Чантуріа та лідера "Партії майбутнього" Георгія Маїсашвілі.

Ініціативні групи також заявили про намір зібрати по 50 тисяч підписів для реєстрації на участь у виборах Льована Чичинадзе, Елене Тепнадзе-Багратіоні, Івані Циклаурі і Тамаза Бібілурі.

Об'єднана опозиція, що висуває єдиного кандидата Льована Гачечиладзе, поки не зверталася в Центрвиборчком. Також у ЦВК, за даними на вечір 24 листопада, поки не надходило заявки від прихильників бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі, що заявив раніше про намір балотуватися в президенти Грузії.

Як повідомляє агентство Новости-Грузия, представник Центрвиборчкому заявив, що офіційна реєстрація на участь у президентських виборах почнеться з 26 листопада. Протягом десяти днів партії та ініціативні групи повинні будуть представити по 50 тисяч підписів на користь кандидата, що висувається ними.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: