Мітинг проти расизму у США

У США на мітинг проти расизму зібралося декілька тисяч чоловік.

Марш протесту на підтримку "дженської шістки", Джена, штат Луїзіана
news.yahoo.com
Марш протесту на підтримку "дженської шістки", Джена, штат Луїзіана
Декілька тисяч чоловік зібралося на антирасистський мітинг в американському містечку Джена (штат Луїзіана), повідомляють американські ЗМІ.

Присутні, кількість яких перевищила кількість жителів міста (населення Джену всього близько трьох тисяч чоловік), вимагають звільнити так звану "дженську шістку" - шістьох чорношкірих молодих людей, яких підозрюють у побитті свого білого однокласника Джастіна Баркера.

За словами Мартіна Лютера Кінга - сина відомого вбитого борця за громадянську свободу - події нагадують боротьбу за громадянські права ранніх років. Кінг відзначив, що, зрозуміло, якесь покарання винні мають понести, але "система правосуддя не застосовується однаково до всіх злочинів і до всіх людей".

Проте місцевий прокурор Рід Волтерс заявив, що расизм у цій справі ні при чому. Четверо з "дженської шістки" за законом Луїзіани вже досягли віку, коли їх можна судити як повнолітніх. Ще один підліток раніше мав проблеми з поліцією і також проходить по справі як повнолітній. Тільки один із шести молодих людей бере участь в процесі як неповнолітній.

Мартін Лютер Кінг
news.yahoo.com
Мартін Лютер Кінг - сина відомого борця з расизмом - каже, що ці події нагадують боротьбу за громадянські права ранніх років
Учасник колотнечі Мічал Белл - поки єдиний, хто був визнаний винним. Суд визнав його винним у жорстокому нападі другого ступеня, що тягне за собою покарання до 15 років в'язниці.

Проте минулого тижня апеляційний суд штату скасував це рішення суду й ухвалив, що Бела слід судити як неповнолітнього, а не звичайним судом - у момент бійки молодій людині було 16 років.

Мітинг, за задумом організаторів, мав співпасти з днем винесення Белу вироку. Коли ж стало відомо про рішення апеляційного суду, то мітинг усе одно скасовувати не стали.

Сам Белл в даний час знаходиться у в'язниці, у його сім'ї немає 90 тисяч доларів для того, щоб внести за нього заставу.

За даними місцевих ЗМІ, мітинг проходить без подій.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: