Мітинг у Тбілісі закінчився мирно

Учасники мітингу у Тбілісі вирішили розійтися і зібратися знову найближчим часом. Вони вимагають мирної зміни влади.

Учасники мітингу вирішили розійтися і зібратися знову найближчим часом. Крім того вони оголосили про створення "Комітету національного порятунку", який повинен розробити план по мирній зміні влади в країні.

Раніше, екс-міністр оборони Грузії Іраклій Окруашвілі, якого затримали в четвер, закликав народ боротися за свої права і всіма правовими методами позбавитися від "тирана". Звернення Окруашвілі, передане через його адвоката, було зачитане в п'ятницю, 28 вересня, на багатотисячній акції протесту перед парламентом Грузії.

"Хочу висловити подяку за таку могутню підтримку. Впродовж всього мого життя я вірою і правдою служив своїй країні і народу. Єдиною моєю мрією було - об'єднання країни і нації. На жаль, боязкий Саакашвілі відняв у нас цю мрію", - йдеться у зверненні.

За словами Окруашвілі, народ повинен усвідомити, перед якою небезпекою він стоїть в руках цього „слабкого і нікчемного президента”. "Прошу вас тільки про одне - об'єднуйтеся, об'єднуйтеся і боріться за свої права і за позбавлення від цього тирана всіма правовими методами. Я разом з вами в цій боротьбі - нашою мрією не була така Грузія і такий уряд, коли в 2003 році ми проводили дні і ночі під дощем", заявив колишній міністр.

Разом з тим, Окруашвілі заявив, що всі звинувачення, висунуті проти нього, повна брехня і більше нічого. „Але, на жаль, навряд чи у мене буде можливість довести це, та і виправдовуватися вважаю нижче за свою гідність. Але я готовий і до цього, якщо це знадобитися моїй країні", заявив Окруашвілі в своєму посланні.

Як повідомлялося, у п'ятницю коло будівлі парламенту Грузії зранку почався мітинг протесту проти арешту екс-міністра оборони Іраклія Окруашвілі та з вимогами проведення дострокових виборів парламенту і президента. Окруашвілі пред'явлені чотири статті, в будинках екс-міністра вже пройшли обшуки.

Як заявив на мітингу один із лідерів руху Окруашвілі "За єдину Грузію" Кока Гунцадзе, "у Грузії починається рух опору владі". "Ми вимагатимемо негайної відставки президента і розпуску парламенту," - підкреслив Гунцадзе.

Учасники мітингу перекрили автомобільний рух на проспекті Руставелі.  За оцінкою організаторів акції, на мітингу були присутні більше п'яти тисяч людей.

Тбіліський міський суд тим часом на засіданні 28 вересня розгляне питання присудження попереднього ув’язнення колишньому міністру оборони Грузії Іраклію Окруашвілі, повідомляє Грузія Online із посиланням на GHN.

Між тим, екс-президент Грузії Едуард Шеварднадзе не виключає, що Михайло Саакашвілі та заарештований після звинувачень на адресу президента Грузії колишній міністр оборони Іраклій Окруашвілі можуть піти "на мирову".

"Буде правильно, якщо президент країни відповість на звинувачення екс-міністра оборони Окруашвілі, що прозвучали на його адресу," - сказав Шеварднадзе ІТАР-ТАРС.

На думку Шеварнадзе, Окруашвілі пред'явив на адресу Саакашвілі багато серйозних звинувачень, і "тепер правоохоронні органи повинні спокійно вивчити достовірність звинувачень, тільки тоді будуть дані відповіді на все питання".

При цьому він утримався від детальних коментарів становища, що склалося в країні. Разом з тим він відзначив, що останні події не є проблемою одного або двох днів.

"Це проблеми, накопичені за роки. Окруашвілі та Саакашвілі прийшли до влади разом, після моєї відставки, тому не виключено, що вони можуть укласти угоду, оскільки у одного та у іншого є визначені аргументи," - додав він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: