Мітинги за Навального в Росії: як соцмережа для підлітків стала новим інструментом політичної боротьби
Особливі алгоритми ТікТок сильно відрізняються од звичних соцмереж і те, на що в ютубі треба рік, тут сталося за години.

Російські школярі стали новим обличчям протестів проти президента РФ Володимира Путіна. З ними тепер воює тамтешня поліція. На мітинги проти арешту Олексія Навального підлітки збиралися в соцмережі ТікТок. І це - новий несподіваний хід російського опозиціонера. Кремль іще не придумав, що робити у відповідь, крім як звичного "запрєтіть і нє пущать!". Але ця ж мережа стократно посилила ще один убивчий постріл Навального по "кремлівському старцю" - фільм про розкішний палац Путіна на Чорному морі. Найдорожчий у світі хабар, як тепер називають його.
Про це йдеться 24 січня в сюжеті ТСН.Тижня.
Саме Навальний, схоже, був єдиним, хто чудово розумів, що і як робити політику у ТікТок. У соціальній мережі, яку заведено вважати аполітичною і навіть дитячою, у якій молодь переважно танцює, співає та дуркує.
А серйозні силовики Путіна справді не знають, що тепер із цим усім робити.
"У ТікТоку у відеороликів із хештеґом "23 січня" (дата протестів на підтримку Навального) вже 110 мільйонів переглядів. Триває потужний флешмоб - школярі замінюють портрети Путіна на Навального".
Після такого неочікуваного онлайн-вибуху, спецслужби терміново взялися за досі непідконтрольний їм шматочок Інтернету. У Кремлі точно не були готові до політичної війни з дітьми, на їхній же території.
Слідчий комітет Росії ніби натякнув, що якщо онлайн флешмоби проти Путіна вийдуть в оффлайн протести за Навального, ніхто особливо гратися не буде ні з дітьми, ані з жінками, що пробують захистити підлітків від ОМОНу.
Рівно тиждень тому Олексія Навального заарештували одразу по прильоті з Берліна до Москви. У Німеччині той оклигував після невдалого отруєння "Новачком". Він устиг записати звернення до прихильників. Але спершу вийшов його фільм підготовлений заздалегідь, ще в Німеччині, й опублікований спеціально після арешту Навального на його ютуб-каналі. Двогодинне відео про розкішний палац Путіна на Чорному морі.
Путіна називають у фільмі "Кремлівський дід". І, як йдеться у фільмі, він володіє територією як майже сорок держав Люксембург. Його власний шматок земної кулі розлігся на узбережжі Чорного моря, поруч міста Ґеленджик. На одній гігантській ділянці розміщено багато екзотичних об'єктів. Від винових заводів та гостьових будинків, до церкви, оранжереї, амфітеатру, підземного льодового палацу і, власне, самого палацу на понад 17 тисяч квадратних метрів. Вважається, що це - найбільше в Росії приватне житлове приміщення, на якому розміщено навіть прикордонну частину з безпольотною зоною згори. Увесь гігантський периметр має цілу систему пропускних пунктів і підземних тунелів. Розслідувачі відтворили інтер'єр головної споруди.
Відео Політична боротьба: чим закінчився вчорашній протест на підтримку Навального в Росії
Нове обличчя протестів проти Путіна - російські школярі, з якими тепер воює тамтешня поліція. На мітинги проти арешту Навального підлітки збиралися в соцмережі ТікТок. І це - новий несподіваний хід російського опозиціонера. Кремль іще не придумав, що робити у відповідь, але ця ж мережа стократно посилила ще один убивчий постріл Навального по "кремлівському старцю". Фільм про розкішний палац Путіна на Чорному морі. То чим закінчилися вчорашні рекордні затримання в Росії і як соцмережа для підлітків стала новим інструментом політичної боротьби – розкаже ТСН.Тиждень.

Цей фільм подивилися вже понад 70 мільйонів осіб. Це як половина всього населення Росії. На вулицю мітингарі вийшли з туалетними щітками як символом антипутінського протесту.
Те, що протести будуть після арешту Навального, силовики знали і готувалися. Зганяли бронетехніку. ЗМІ повідомляли про зорганізованих "тітушок" для провокації. Перші затримані були ще за два дні до старту масових пікетів. Але в день "Че" близько сотні російських міст таки сколихнули протести.
Силовики почали розгін активістів, який місцями нагадував бойовище. Найгарячіше було в обох тамтешніх столицях. Загалом, за різними оцінками, по всій федерації затримано близько трьох тисяч осіб. Серед них були й знаменитості, а також Юлія Навальна, дружина заарештованого опозиціонера. Правозахисні організації зауважують, що така цифра схоплених - нечуваний рекорд навіть для Росії.
І саме мережа ТікТок, на яку Кремль досі не звертав ніякої уваги, стала пусковим гачком нинішніх протестів. Особливі алгоритми ТікТок сильно відрізняються од звичних соцмереж і те, на що в ютубі треба рік, тут сталося за години.
Спецслужби і Роскомнагляд напередодні несанкціонованих акцій пригрозили соцмережам штрафами, а підліткам - відповідальністю. Але 90% незгодних давно вже вийшли з дитячого віку.